Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Účty britské armády na sítích Twitter a YouTube napadli hackeři

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Účty britské armády na sítích Twitter a YouTube napadli hackeři, objevila se tam propagace kryptoměn. Mluvčí armády dnes podle agentury Reuters oznámil, že vojsko incident vyšetřuje.

"Jsme si vědomi narušení armádních účtů na sítích Twitter a YouTube, vyšetřujeme to," uvedl mluvčí. "Bezpečnost informací bereme velmi vážně a problém řešíme. Dokud nebude vyšetřování ukončeno, nebylo by vhodné se k tomu dál vyjadřovat," dodal.

Armádní účet na serveru YouTube hackeři přejmenovali na Ark Invest, což je americká investiční společnost. Místo obvyklého obsahu se tam objevila videa souvisejících s kryptoměnami. Twitterový účet armády pak retweetoval řadu příspěvků propagujících nezaměnitelné tokeny (NFT).

Twitter britské armády má aktuálně asi 362.000 sledujících, zatímco kanál na síti YouTube má kolem 177.000 odběratelů.

Témata:  Britská armáda X (dříve Twitter)

Související

Aktuálně se děje

22. června 2026 8:28

V ČT a ČRo zahájili výstražnou stávku kvůli chystané změně financování

Zaměstnanci České televize o půlnoci zahájili výstražnou stávku v reakci na vládou schválení návrh zákona, který mění způsob financování veřejnoprávních médií. Po celý pondělní den tak mohou být příspěvky zkráceny, upozorňuje ČT diváky. Stávka se týká i Českého rozhlasu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy