Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Účty britské armády na sítích Twitter a YouTube napadli hackeři

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Účty britské armády na sítích Twitter a YouTube napadli hackeři, objevila se tam propagace kryptoměn. Mluvčí armády dnes podle agentury Reuters oznámil, že vojsko incident vyšetřuje.

"Jsme si vědomi narušení armádních účtů na sítích Twitter a YouTube, vyšetřujeme to," uvedl mluvčí. "Bezpečnost informací bereme velmi vážně a problém řešíme. Dokud nebude vyšetřování ukončeno, nebylo by vhodné se k tomu dál vyjadřovat," dodal.

Armádní účet na serveru YouTube hackeři přejmenovali na Ark Invest, což je americká investiční společnost. Místo obvyklého obsahu se tam objevila videa souvisejících s kryptoměnami. Twitterový účet armády pak retweetoval řadu příspěvků propagujících nezaměnitelné tokeny (NFT).

Twitter britské armády má aktuálně asi 362.000 sledujících, zatímco kanál na síti YouTube má kolem 177.000 odběratelů.

Témata:  Britská armáda X (dříve Twitter)

Související

Aktuálně se děje

23. června 2026 10:34

Hra o moc na účet Česka. Opoziční politici kritizují rozhodnutí Babišovy vlády

Nynější sněmovní opozice se ve sporu ohledně složení české delegace na letošním summitu NATO postavila na stranu prezidenta Petra Pavla. Rozhodnutí Babišovy vlády označili někteří výrazní opoziční politici za trapné, nebezpečné a pomstychtivé. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy