Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Účty britské armády na sítích Twitter a YouTube napadli hackeři

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Účty britské armády na sítích Twitter a YouTube napadli hackeři, objevila se tam propagace kryptoměn. Mluvčí armády dnes podle agentury Reuters oznámil, že vojsko incident vyšetřuje.

"Jsme si vědomi narušení armádních účtů na sítích Twitter a YouTube, vyšetřujeme to," uvedl mluvčí. "Bezpečnost informací bereme velmi vážně a problém řešíme. Dokud nebude vyšetřování ukončeno, nebylo by vhodné se k tomu dál vyjadřovat," dodal.

Armádní účet na serveru YouTube hackeři přejmenovali na Ark Invest, což je americká investiční společnost. Místo obvyklého obsahu se tam objevila videa souvisejících s kryptoměnami. Twitterový účet armády pak retweetoval řadu příspěvků propagujících nezaměnitelné tokeny (NFT).

Twitter britské armády má aktuálně asi 362.000 sledujících, zatímco kanál na síti YouTube má kolem 177.000 odběratelů.

Témata:  Britská armáda X (dříve Twitter)

Související

Aktuálně se děje

26. června 2026 12:29

Tropické počasí zvyšuje nebezpečí požárů. Meteorologové upřesnili, kde hrozí

Meteorologové v pátek upřesnili dřívější varování před požáry. Výstraha se rozšiřuje na sobotu a neděli na většinu území Čech s výjimkou jihu a severovýchodu a na neděli i o většinu Olomouckého kraje. Varování před vysokými až extrémními teplotami zůstává beze změny, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy