Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok v texaském kostele: Střelec pálil do farníků při mši, incident natočila kamera

Krimi, ilustrační fotografie
Krimi, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Dva mrtvé, včetně útočníka, si v neděli vyžádala střelba v kostele texaského města Fort Worth. Další osoba je s vážným zraněním hospitalizována. Informovala o tom média s odvoláním na sdělení místních úřadů.

Agentura Reuters napsala, že útočník, který začal v kostele na předměstí Fort Worth střílet, jednoho člověka zabil a druhého vážně zranil. Sám pak při převozu do nemocnice podlehl zraněním, které utrpěl, když ho svými zbraněmi zasáhli přítomní farníci.

Incident se odehrál při ranní bohoslužbě místního času (odpoledne SEČ). Mluvčí místní záchranné služby MedStar Macara Trustyová upřesnila, že třetího zraněného člověka záchranáři úspěšně resuscitovali. Další dva lidé podle ní mají jen menší poranění, která utrpěli, když se v kostele snažili rychle schovat.

Breaking – Sky Church shooting in Texas, the man was shot by a good guy with a gun. Please pray for the families affected by this tragedy. ? pic.twitter.com/6QXFJdoFKn

— trump 2020 (@GodFamilyJesus) December 29, 2019

Incident zaznamenala kamera, která bohoslužbu vysílala na videoportálu YouTube. Na záběrech, které se objevily i na twitteru, je vidět, jak muž oblečený do dlouhého kabátu vytahuje zbraň, z níž dvakrát vystřelil, než ho výstřelem srazil na zem jeden z přítomných lidí. Většina ostatních věřících se rychle schovala mezi lavice.

Motiv jednání útočníka je zatím nejasný.

Témata:  střelba v USA Texas v USA USA kostely

Související

Aktuálně se děje

6. července 2025 8:44

5. července 2025 18:22

Marek Eben pronesl na filmovém festivalu ve Varech nečekaný projev. Rozbrečel nejednoho diváka

Zahájení 59. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se letos neslo v mimořádně emotivním duchu. Poprvé po mnoha letech chyběla klíčová postava celého podniku – herec a dlouholetý prezident festivalu Jiří Bartoška, který zemřel ve věku 78 let. Jeho památku dojemně připomněl Marek Eben (67), který festivalem tradičně provází.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy