Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok v USA: Po masové střelbě desítky zraněných a dva mrtví

V americkém Baltimore vypukla střelba
V americkém Baltimore vypukla střelba
Foto: Baltimorská policie

Dva mrtvé a 28 zraněných si vyžádala střelba ve městě Baltimore v americkém státě Maryland. Podle serveru CNN policie potvrdila, že se jedná o masovou střelbu. Na místě zasahují policisté i záchranáři. Po útočnících policie pátrá.

Původně se spekulovalo o čtyřech mrtvých a 20 až 30 zraněných. Podle serveru Fox News útočník či útočníci vypálili desítky ran. K útoku mělo dojít během zahradní slavnosti, na níž se měly nacházet stovky lidí.

Tři ze zraněných se nacházejí v kritickém stavu. Server uvedl, že motiv útoku zatím není znám a útočníci jsou na svobodě. "Nezastavíme se, dokud vás nenajdeme – a najdeme vás," vzkázal jim starosta Brandon Scott.

Happening now: Nearby hospital after police confirm mass shooting in Brooklyn. pic.twitter.com/boG8on5p9u

— Alexa Ashwell (@AlexaAshwell) July 2, 2023

"Celý Baltimore truchlí nad životy, které jsme zde ztratili, naše srdce jsou se všemi, kteří se zotavují z této masové střelby," řekl Scott na tiskové konferenci.

"Vyšetřování pokračuje a naši detektivové budou pokračovat v práci, dokud nezjistí, co se zde stalo, ale dnes ráno víme, že jde o bezohledný zbabělý čin, který trvale změnil mnoho životů a dva lidi o ně připravil," dodal.

Témata:  USA střelba v USA

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

Biden stáhne kandidaturu na prezidenta USA

Americký prezident Joe Biden v neděli oznámil, že stáhne svou kandidaturu na post prezidenta USA a nebude se ucházet o znovuzvolení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy