Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Palermu se bude hrát i přes pozitivní test jedné z tenistek

Tenis, ilustrační fotografie
Tenis, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Nejmenovaná účastnice tenisového turnaje v Palermu měla pozitivní test na covid-19 a do restartu sezony po pětiměsíční přestávce zaviněné pandemií koronaviru nezasáhne. Turnaj, který už zahájila kvalifikace, bude nicméně pokračovat podle plánu.

"Jedna z účastnic měla pozitivní test na covid-19 a následně odstoupila z turnaje. Nemá žádné příznaky nemoci," oznámilo vedení turnaje. Dotyčná hráčka byla izolována od ostatních a všichni, kdo s ní přišli do styku, se co nejdříve podrobí novým testům.

Organizátoři přitom dříve oznámili, že všechny testy na covid-19 byly negativní. Hráčky i další účastníci turnaje jich podstoupili více než 400.

Kvůli obavám z nákazy odstoupila ještě před začátkem řada tenistek v čele s dvojnásobnou grandslamovou šampionkou Rumunkou Simonou Halepovou, lotyšskou vítězkou French Open Jelenou Ostapenkovou či Britkou Johannou Kontaovou.

Nejvýše postavenou hráčkou žebříčku bude v Palermu Chorvatka Petra Martičová, světová patnáctka. Dalšími zajímavými jmény v pavouku jsou Řekyně Maria Sakkariová, Estonka Anett Kontaveitová, Chorvatka Donna Vekičová nebo loňská finalistka French Open Markéta Vondroušová.

Kvůli přísným bezpečnostním opatřením bude při zápasech méně čárových rozhodčích i sběračů míčků než obvykle. Velmi omezený bude i počet diváků v hledišti.

Mužský okruh se znovu rozběhne až v New Yorku, kde by se mělo hrát od 20. do 28. srpna. O tři dny později začne na témže místě US Open.

Témata:  tenis

Související

Aktuálně se děje

14. února 2026 16:00

Počasí: Do Česka se vrací pravá zima. Meteorologové vydali výstrahu

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v sobotu varování před výraznou změnou počasí. Do Česka se vrací pravá zima, která s sebou přinese nejen novou sněhovou pokrývku, ale také komplikace v podobě sněhových jazyků.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Volodymyr Zelenskyj na MSC

Významný moment pro Česko: Zelenskyj na MSC poděkoval Pavlovi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystoupil na bezpečnostní konferenci v Mnichově s projevem, ve kterém se zaměřil na paralely mezi současnou ruskou agresí a historickými událostmi 20. století. Varoval, že ruský prezident Vladimir Putin se pokouší o scénář velmi podobný tomu z roku 1938. Podle Zelenského doufá Kreml v to, že si podmaní část Ukrajiny stejně, jako tehdy nacistický diktátor Adolf Hitler získal část Československa díky Mnichovské dohodě.