Jedenapadesátiletý Francouz a 29letý cizinec se pohybovali po nádraží a opakovali výhrůžky. Policie je zadržela zhruba v 7:45 a převezla je na policejní stanici, kde oba muži své výroky ještě zopakovali. Muži sice měli lahve s plynem, ale ty jsou samy o sobě neškodné a dvojice neměla žádné odpalovací zařízení, uvádí Le Figaro s odkazem na informované zdroje.

Mladší z mužů o sobě tvrdil, že je z Libye, ale později se ukázalo, že patrně pochází z Tuniska. Podle agentury Reuters byl zadržený Francouz opilý a má možné psychické obtíže. Druhý zadržený nemá v pořádku povolení k pobytu ve Francii, uvedla prokuratura. Podle stanice BFM TV ani jeden ze zadržených nebyl veden na seznamu osob podporujících extremismus.

Pyrotechnici prohledali nádraží a nenašli žádné potenciálně nebezpečné předměty. Ministr vnitra Gérald Darmanin přesto nařídil neprodlené posílení bezpečnostních kontrol na nádražích.

V září 2016 se skupina žen podporujících organizaci Islámský stát poblíž pařížské katedrály Notre-Dame neúspěšně pokusila odpálit auto naložené lahvemi s plynem. Vyšetřování ukázalo, že ženy byly zfanatizované a jejich útok byl řízen na dálku ze Sýrie.