Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Pobřeží slonoviny se objevila ebola

Ebola, ilustrační fotografie
Ebola, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Pobřeží slonoviny ohlásilo první výskyt nákazy virem ebola po více než 25 letech. Podle agentury Reuters to v sobotu večer uvedly v oddělených prohlášeních ministerstvo zdravotnictví západoafrické země a Světová zdravotnická organizace (WHO).

Ministr zdravotnictví Pierre Dimba řekl, že se jedná o izolovaný případ nákazy 18leté dívky, která do země přicestovala ze sousední Guiney. Podle WHO eviduje Pobřeží slonoviny první případ eboly od roku 1994.

Guinea byla v letech 2014 až 2016 dějištěm dosud nejrozsáhlejší epidemie eboly, která si v této a dalších zemích vyžádala přes 11.000 obětí.

S novou vlnou krvácivé horečky bojovaly tamní zdravotníci po čtyři měsíce také letos, WHO ji označila za skončenou v červnu.

Témata:  ebola Pobřeží slonoviny

Související

Aktuálně se děje

8. května 2026 16:39

Laďka Něrgešová slaví smutné výročí

Moderátorka Laďka Něrgešová si na svém instagramovém profilu připomněla zásadní okamžik, který se odehrál přesně před dvanácti měsíci. Tehdy se poprvé dozvěděla krutou zprávu o své vážné nemoci, což jí zcela změnilo dosavadní život. Lékaři padesátileté moderátorce diagnostikovali glioblastom, který je považován za nejzhoubnější typ nádoru na mozku. Přestože původní prognózy nebyly vůbec příznivé a nedávaly jí příliš mnoho času, Laďka prokázala obrovskou vnitřní sílu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

MV Hondius

Hantavirus zabíjel na lodi, může rozpoutat další pandemii?

Světové zdravotnické úřady jsou v pohotovosti kvůli nečekanému ohnisku hantaviru, které se rozšířilo mezi lidmi spojenými s výletní lodí MV Hondius. Světová zdravotnická organizace (WHO) potvrdila pět případů nákazy, přičemž existuje podezření, že se virus mohl šířit přímo mezi lidmi na palubě. Od poloviny dubna již v souvislosti s touto lodí zemřeli tři lidé.