Už začátkem týdne se potvrdily zprávy, že velení se změnilo i u Západního vojenského okruhu; minulý týden přišel o svou funkci náměstek ministerstva obrany zodpovědný za logistiku.

Východní vojenský okruh podle RBK nově vede generál Rustam Muradov, který bojoval v Čečensku, velel ruskému kontingentu v Náhorním Karabachu a od února figuruje na sankčním seznamu EU. Kreml ani ministerstvo obrany se k personálním změnám nevyjádřilo, Muradovovi ale ke jmenování blahopřál gubernátor domovského Dagestánu, napsala agentura Reuters.

V pondělí server RBK uvedl, že se oficiálně potvrdilo i jmenování nového velitele Západního vojenského okruhu. Krátce poté, co ukrajinská armáda dobyla strategicky položené město Lyman, musel funkci opustit dosavadní velitel, generál Alexandr Žuravljov.

Ruské ministerstvo obrany zbavilo funkce také náměstka Dmitrije Bulgakova, který zodpovídal za armádní logistiku. Stalo se tak krátce po zahájení ruské mobilizace a po zprávách, že má Moskva problémy se zásobováním vojsk válčících na Ukrajině.