Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V USA se loni poprvé po 20 letech znovu zvýšil prodej cigaret

Cigarety, kouření
Cigarety, kouření
Foto: Pixmac

Ve Spojených státech se loni poprvé po 20 let trvajícím poklesu znovu zvýšil prodej cigaret. Federální obchodní komise (FTC) dnes uvedla, že stoupl o 0,4 procenta.

Tabákové koncerny v roce 2020 prodaly v amerických velko- a maloobchodních prodejnách 203,7 miliardy cigaret. Podle FTC firmy loni zvýšily výdaje na reklamu a propagační akce na 7,8 miliardy dolarů (téměř 173 miliard Kč) ze 7,6 miliardy v předchozím roce.

Společnost Alstria, která vyrábí cigarety Marlboro, už dříve informovala, že registruje vyšší poptávku mimo jiné díky pandemii covidu-19. Kvůli přísnější regulaci e-cigaret se kuřáci začali vracet zpět ke klasickým výrobkům.

Témata:  USA cigarety

Související

Aktuálně se děje

6. března 2026 13:23

Konečně klid. Jitka Boho překvapila slovy po rozchodu s Langmajerem

Jitka Boho a Lukáš Langmajer loni utvořili jeden z ostře sledovaných párů českého šoubyznysu. Jejich láska ale neměla dlouhého trvání. Modelka nyní znovu promluvila o rozchodu a připustila, že její slova možná spoustu lidí překvapí. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy