reklama

"Venezuela vstoupí do sociální, kolektivní karantény," uvedl Maduro. "Potřebná drastická opatření" se podle autoritářského venezuelského prezidenta budou ode dneška týkat "celé země". "Krize teprve začíná," dodal podle agentury Reuters. Už v pondělí Venezuela vyhlásila karanténu v sedmi svých státech. Při vyhlášení celostátní karantény Maduro toto opatření označil za úspěšné.

Ve Venezuele za pondělí přibylo 16 nových případů nákazy koronavirem, a celkový počet infikovaných tak vzrostl na 33. V zemi dlouhodobě panuje humanitární krize, lidé trpí mimo jiné nedostatkem zdravotnického materiálu a léků. Podle Madura dostane Venezuela nyní léky z Kuby a ochranné pomůcky a testovací sady na koronavirus z Číny.

Různá opatření proti šíření koronaviru v uplynulých dnech ohlásila řada zemí v Latinské Americe. V pondělí například omezení pohybu v celé zemi vyhlásily Ekvádor a Peru. Hranice kvůli koronaviru uzavřel už Honduras a ve středu se ke stejnému kroku chystá Chile.

Také Kolumbie oznámila, že ode dneška zavře své hranice se všemi sousedy, aby zabránila šíření epidemie. Prezident Iván Duque na twitteru napsal, že opatření bude platit až do 30. května.

Kolumbie má nyní 54 potvrzených případů nákazy koronavirem. Už o víkendu země uzavřela hranici s Venezuelou.

reklama