Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zásadní obrat v pandemii covid-19? Podívejte se na aktuální statistiku

Koronavirus SARS-CoV-2
Koronavirus SARS-CoV-2
Foto: NIAID-RML

Počet nově nahlášených případů nákazy koronavirem byl v pondělí v globálním měřítku nejnižší od začátku měsíce. Vyplývá to ze statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) i z údajů na webu Worldometer.

Podle JHU za poslední den světový součet registrovaných nakažených narostl o přibližně 69.400, přičemž pod 70.000 byl denní přírůstek naposledy 30. března.

Od počátku šíření infekce se přítomnost viru SARS-CoV-2 potvrdila u více než tří milionů lidí, z nichž se na 900.000 ze zdravotních problémů zotavilo a dalších více než 210.000 umřelo, uvádí Worldometer.info.

Mrtvých i nakažených je v souvislosti s pandemií covid-19 nejspíše ve skutečnosti výrazně více, neboť oficiální bilance v některých zemích zahrnují jen smrti v nemocniční péči, zatímco testy na koronavirus se mnohdy provádí jen u vážněji nemocných lidí.

Globální statistika pozitivně testovaných lidí nejvýrazněji narostla minulý pátek, kdy bylo podle agentury Reuters nahlášeno něco přes 104.000 případů. K výrazně nižšímu pondělnímu číslu přispěl vývoj ve Spojených státech, které hlásily necelých 22.500 nových nákaz, což by byl rovněž nejnižší denní údaj tohoto měsíce.

Mimo USA oznámilo v pondělí nejvíce nakažených Rusko (6198), kolem 4000 nově potvrzených nákaz registrovali v Británii, Francii a Brazílii.

Témata:  USA koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

31. července 2026 20:40

Pavel mění šéfa zahraničního odboru Hradu. Zajíček odchází do Portugalska

Pražský hrad prochází zásadními personálními změnami. Od pondělí 3. srpna se novým ředitelem zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky stane Daniel Štech. Ve funkci vystřídá Jaroslava Zajíčka, který byl jmenován mimořádným a zplnomocněným velvyslancem České republiky v Portugalské republice. Kancelář o tom informovala na webu

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy