Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zelenskyj zveřejnil daňové přiznání za rok 2024. Ukazuje, kolik si vydělal

Volodymyr Zelenskyj na mírovém summitu. (16.6.2024)
Volodymyr Zelenskyj na mírovém summitu. (16.6.2024)
Foto: FDFA Communication

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zveřejnil své majetkové přiznání za rok 2024, v němž uvádí příjmy a výdaje své rodiny. 

Podle této deklarace dosáhl celkový příjem prezidenta a jeho rodinných příslušníků v loňském roce částky 15 286 193 hřiven. Nejvýznamnější položkou byly výnosy z odkoupených státních dluhopisů, které činily 8 585 532 hřiven.

Příjmy rodiny prezidenta Zelenského v roce 2024 sestávaly z jeho platu, úroků z bankovních vkladů a příjmů z pronájmu soukromých nemovitostí. Celkově tato částka dosáhla 6 700 661 hřiven. Oproti předchozímu roku došlo k nárůstu rodinných příjmů zejména v důsledku obnovení plných plateb z pronájmů.

Hotovostní zůstatek rodiny ukrajinského prezidenta zůstal ke konci roku 2024 v podstatě beze změny. V majetkových poměrech, nemovitostech ani vozidlech prezidentovy rodiny nedošlo v uplynulém roce k žádným významným změnám.

Zveřejnění majetkového přiznání je součástí snahy ukrajinské vlády o transparentnost ve veřejné správě, a to zejména v době pokračujícího válečného konfliktu a mezinárodního dohledu nad finanční stabilitou země. Ukrajinské úřady kladou důraz na otevřenost hospodaření vrcholných představitelů státu, aby posílily důvěru veřejnosti i mezinárodních partnerů. 

Témata:  Volodymyr Zelenskyj

Související

Aktuálně se děje

7. června 2025 13:29

Zemětřesení zasáhlo Rhodos: Zemřela při něm mladá dívka

V toto týdnu otřáslo klidným řeckým ostrovem Rhodos silné zemětřesení, které způsobilo chaos mezi obyvateli i turisty a připravilo o život teprve čtrnáctiletou dívku. Tragédie zasáhla nejen místní komunitu, ale i desítky dalších osob, které utrpěly zranění, především na tureckém pobřeží.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Amerikou otřásají rozsáhlé protesty

Rozsáhlé protesty v USA: Trump proti demonstrantům nasadil národní gardu

Prezident Spojených států Donald Trump v sobotu večer nařídil nasazení 2 000 příslušníků národní gardy do Los Angeles, kde druhým dnem pokračují rozsáhlé protesty proti raziím imigračních úřadů. V ulicích města dochází ke střetům mezi demonstranty a policejními složkami, které proti protestujícím nasazují slzný plyn.