Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tenis: Muchová dnes zabodovala. Porazila favoritku Čeng Čchin-wen

Karolína Muchová

Tenistka Karolína Muchová si po vítězství 6:3, 6:4 nad domácí favoritkou Čeng Čchin-wen v semifinále turnaje v Pekingu zajistila postup do finále.

Bude to její druhé finále v této sezóně a celkově šesté v kariéře. V boji o titul na turnaji kategorie WTA 1000 ji čeká Američanka Coco Gauffová, která porazila Španělku Paulu Badosaovou po setech 4:6, 6:4 a 6:2.

Osmadvacetiletá Muchová tak oplatila mladší soupeřce porážku z letošního finále v Palermu. Muchová, aktuálně 49. hráčka světového žebříčku, získala z pěti dosavadních finálových účastí jediný titul, a to před více než pěti lety v Soulu.

V semifinálovém zápase, který trval 98 minut, odvrátila Muchová jediný brejkbol, jemuž čelila, a sama dokázala v každém setu jednou prolomit podání soupeřky. V první sadě Čeng Čchin-wen podklouzla a nechala se ošetřovat, ale pokračovala dál. Nicméně na skvěle hrající Muchovou nenašla odpověď.

Ve druhém setu Češka znovu prolomila podání na 2:1 a set bezpečně dopodávala. Dva mečboly měla už v devátém gamu při servisu soupeřky, vítězství ale završila při svém vlastním podání.

Témata:  tenis Karolína Muchová