Andrej Babiš

Andrej Babiš

Babiš sepsul migrační pakt EU. Fialu a Rakušana obvinil ze zrady na Česku

Domov

Expremiér Andrej Babiš (ANO) označil unijní migrační pakt na čtvrteční mimořádné schůzi za největší zradu v novodobých českých dějinách, ze které obvinil premiéra Petra Fialu (ODS) a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Dohoda podle Babiše obsahuje skryté uprchlické kvóty a zavazuje země k přijímání migrantů z afrických či blízkovýchodních zemí. 

Andrej Babiš

Poslaneckou sněmovnu čeká mimořádná schůze kvůli Babišovi

Domov

Strany vládní koalice se v úterý dohodly na svolání mimořádné schůze Poslanecké sněmovny kvůli kauze kolem expremiéra Andreje Babiše (ANO). Na veřejnost totiž unikl email, v němž Babiš vyzval své spolupracovníky, aby mu sehnaly citlivé informace o šéfovi diplomacie Janu Lipavském (Piráti).

Andrej Babiš

Domov

Babiš si vyžádal složku na Lipavského a jeho rodinu

Předseda hnutí ANO a expremiér Andrej Babiš žádal po svých spolupracovnících poptal citlivé informace o ministrovi zahraničí Janu Lipavském (Piráti) a jeho rodině včetně jeho dětí. Upozornil na to server Novinky s odkazem na e-mail, který Babiš zaslal jinam, než původně chtěl.

Jan Lipavský

Babiš je bezpečnostním ohrožením ČR, řekl ministr Lipavský

Domov

Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) se v nedělním vydání diskuzního pořadu Otázky Václava Moravce pustil do ostré kritiky bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle šéfa diplomacie začíná být Babiš bezpečnostním ohrožením České republiky.

Andrej Babiš u soudu v kauze Čapí hnízdo.

Babiše a Nagyovou opět zprostil soud obžaloby v kauze Čapí hnízdo

Domov

Pražský městský soud i podruhé zprostil expremiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou obžaloby v kauze Čapí hnízdo. Hlavní líčení při opakovaném projednávání rozsudku trvalo jen jeden den. Babiš si rozhodnutí soudu osobně nevyslechl, síň opustil po pronesení závěrečné řeči.

Andrej Babiš

Babiš bude volebním lídrem ANO a kandidátem na premiéra

Domov

Expremiér Andrej Babiš po znovuzvolení do čela ANO uvedl, že v případě triumfu hnutí ve sněmovních volbách v příštím roce chce být premiérem. Babiš to řekl v televizním diskuzním pořadu Partie na Primě. ANO by volby podle nejnovějšího průzkumu jasně vyhrálo.

Andrej Babiš

ANO potvrdilo Babiše jako předsedu. V projevu sepsul Fialovu vládu

Domov

Expremiér Andrej Babiš bude nadále předsedou nejsilnějšího opozičního hnutí ANO, záda mu bude jako první místopředseda krýt Karel Havlíček. Babiš ve více než 20 minut trvající kandidátské řečí kritizoval Fialovu vládu, kterou označil za nejamatérštější a nejneschopnější kabinet v historii země. Pro hnutí vytyčil jako cíl návrat do Strakovy akademie.

Andrej Babiš

Domov

Babiš potvrdil prodej Mafry, vlastnil ji přes 10 let

Expremiér Andrej Babiš (ANO) není od čtvrtka už ani prostřednictvím svěřenských fondů vlastníkem vydavatelství Mafra. Holding Agrofert ji prodal společně s chemickými závody Synthesia a mediální skupinou LONDA investiční skupině Kaprain podnikatele Karla Pražáka.

Andrej Babiš

Babiš označil občany Rakouska za magory

Domov

Ve Sněmovně dnes předseda opozičního hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš označil rakouské občany za "magory". Toto tvrzení zdůvodnil tím, že v rakouské vládě jsou zastoupeni Zelení.

Poslanecká sněmovna, ilustrační foto

Poslanci řeší návrh na zavedení korespondenční volby

Domov

Korespondenční volba nepředstavuje revoluční akt, prohlásil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na středečním sněmovním jednání, kde se řeší návrh vládní koalice na její zavedení. Jiného názoru je opozice v čele s Andrejem Babišem (ANO). Podle expremiéra by Češi žijící v zahraničí měli jezdit odevzdat hlas ve volbách do Česka.

Andrej Babiš

Babiš po Novém roce zkritizoval Fialovu vládu. Premiér reagoval

Domov

Expremiér Andrej Babiš (ANO) sice před rokem neuspěl ve volbách hlavy státu, přesto přednesl stejně jako jeho přemožitel Petr Pavel svůj novoroční projev. Video s řečí zveřejnil na sociálních sítích. Babiš zkritizoval vládu premiéra Petra Fialy (ODS), který již na slova opozičního lídra reagoval.

Petr Fiala

Domov

Bude líp, tvrdí Fiala. Podle Babiše jeho vláda devastuje zemi

Premiér Petr Fiala (ODS) vyjádřil očekávání, že v příštím roce dojde k zlepšení ekonomické situace v zemi a ke zvýšení životní úrovně obyvatel. Přispět k tomu má i očekávaný pokles inflace, uvedl v televizním pořadu Za pět minut dvanáct.

Andrej Babiš u soudu v kauze Čapí hnízdo.

Městský soud v Praze nařídil nové jednání v kauze Čapí hnízdo

Domov

Městský soud v Praze nařídil nové jednání v kauze Čapí hnízdo. Proběhne 14. a 15. února 2024, očekává se výslech znalců a provedení listinných důkazů. Soud v lednu expremiéra Andreje Babiše i jeho bývalou poradkyni Janu Nagyovou osvobodil, v září byl ale rozsudek zrušen Vrchním soudem v Praze.

Češi slaví na Národní třídě státní svátek 17. listopadu. (17.11.2022)

Česko si připomíná události 17. listopadu, politici nechybí na Národní třídě

Domov

Česká politická scéna od pátečního rána míří k památníku na Národní třídě, aby si připomněla události ze 17. listopadu 1989, které vedly k sametové revoluci. Výjimkou je nemocný premiér Petr Fiala (ODS), který oslavy vynechává. Politici zmiňují důležitost demokracie, expremiér Andrej Babiš kritizoval její údajnou privatizaci současnou vládní garniturou.

Andrej Babiš

Babiš se bude opět ucházet o předsednictví hnutí ANO

Domov

Expremiér Andrej Babiš se bude příští rok opět ucházet o post předsedy hnutí ANO, což je aktuálně nejsilnější opoziční subjekt v Poslanecké sněmovně. Babiš to řekl v nedělním vydání pořadu Partie Terezie Tománkové na stanici CNN Prima News.

Poslanecká sněmovna

Domov

Poslanci opět neschválili úsporný balíček, hlasovat se má v pátek

Poslanci ani ve středu neschválili vládní konsolidační balíček, pozítří už by ale k hlasování dojít mělo. Sněmovna totiž stanovila pevný termín na páteční 11. hodinu, odhlasovali to zástupci koaličních stran. Opozice reprezentovaná hnutími ANO a SPD reagovala výroky o omezování práv.

Andrej Babiš u soudu v kauze Čapí hnízdo.

Vrchní soud zrušil rozsudek v kauze Čapí hnízdo

Domov

Pražský vrchní soud zrušil rozsudek, kterým v kauze padesátimilionové dotace na farmu Čapí hnízdo osvobodil bývalého premiéra Andreje Babiše a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou. Na síti X to uvedla Česká televize.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.