Antonov An-124 Ruslan

Češi bojují proti koronaviru rouškami a respirátory

V Česku přistál obří letoun Ruslan, přivezl miliony roušek a respirátorů

Na pardubickém letišti přistál krátce před půlnocí ze soboty na dnešek ukrajinský letoun An-124 Ruslan se zdravotnickým materiálem na ochranu proti koronaviru. Z Číny dovezl mimo jiné dva miliony respirátorů nižších tříd a pět milionů roušek, které budou rozděleny mezi kraje a nemocnice řízené ministerstvem zdravotnictví.

Antonov An-124 Ruslan, foto: Sergey Kustov

Do hledání ponorky se zapojí obří ruský letoun s robotem

Svět

Moskva - Tým ruského vojenského námořnictva dnes odletěl z Petrohradu, aby pomohl při pátrání po argentinské ponorce San Juan. Velitelem záchranářů je kapitán Sergej Bašmakov. náčelník výzkumného střediska pro záchranné podvodní technologie.

Aktuálně se děje

5. června 2026 19:21

Policie po nálezu části těla vznesla obvinění z vraždy. Hrozí až výjimečný trest

Policie po čtvrtečním nálezu části lidského těla na Sokolovsku obvinila zadrženou osobu z vraždy. V případu hrozí až výjimečný trest, soud bude rozhodovat o vazebním stíhání podezřelého člověka. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy