Česká pirátská strana

Ivan Bartoš

Pirátskou stranu dál povede Ivan Bartoš

Domov

Vicepremiér Ivan Bartoš byl znovu zvolen do čela vládní strany Piráti na celostátním fóru v Brně. Ve druhém kole volby získal 556 hlasů, porazil tak svou konkurentku europoslankyni Markétu Gregorovou, která obdržela 300 hlasů.

Ivan Bartoš

Piráti půjdou do dalších voleb samostatně, potvrdil Bartoš

Domov

Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš v podstatě vyloučil, že by strana opět zformovala volební koalici s hnutím Starostové a nezávislí pro příští sněmovní volby. Oba subjekty šly společně do posledních voleb, po nichž utvořily společně s ODS, KDU-ČSL a TOP 09 vládní koalici.

Pavel Blažek

Blažek ohrožuje důvěru ve spravedlnost, odhlasovali Piráti

Svět

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) podle Pirátů ohrožuje důvěru ve spravedlnost a právní stát i plnění cílů vládního programu, vyplývá z výsledků stranického on-line hlasování. Piráti tak reagovali na jeho možný střet zájmů i některé kontroverzní kroky v poslední době.

Česká pirátská strana

Domov

Pražští Piráti zahájili schvalování koaliční smlouvy se Spolu a STAN

Pražští Piráti dnes zahájili schvalování koaliční smlouvy se Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) a STAN pro pražskou radnici. Proces s diskusí členů krajského fóra ke znění dohody potrvá týden. Hlasování o vstupu do koalice zabere poslední dva dny, sdělili Piráti v tiskové zprávě. Pirátská strana má mít v radě čtyři zástupce.

Bohuslav Svoboda (ODS)

Spolu, Piráti a STAN v Praze dokončují dohodu o koalici

Domov

Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), Piráti a STAN v Praze finalizují dohodu o magistrátní koalici, o víkendu chtějí začít s vnitrostranickým schvalováním koaliční smlouvy a programu. Zástupci stran to dnes řekli novinářům po zahájení koaličního jednání. Dnes bude schůzka pokračovat do nočních hodin v užším složení, zástupci stran budou dokončovat znění programu a řešit personální otázky. Nové vedení metropole chtějí strany zvolit na zastupitelstvu 16. února.

Jakub Michálek

Pirát chtějí změnou Ústavy a dalších zákonů zpřesnit prezidentské pravomoci

Domov

Bez ohledu na výsledek lednové volby nové hlavy státu chtějí Piráti se Sněmovnou a Senátem probrat katalog návrhů změn ústavy a dalších zákonů, které by upřesnily pravomoci prezidenta. Balíček změn, který zahrnuje vedle posunu trestní odpovědnosti hlavy státu například stanovení doby, do které musí prezident jmenovat vládu, nebo souhlas Senátu se jmenováním členů rady České národní banky, nazvali Piráti Prezident není monarcha. Dnes ho představili novinářům.

Bohuslav Svoboda (ODS)

Piráti jsou připraveni soudně napadnout případnou volbu Svobody primátorem

Domov

Pražští Piráti jsou připraveni napadnout u soudu případnou volbu lídra Spolu (ODS, TOP a KDU-ČSL) Bohuslava Svobody primátorem, kdy by zároveň zůstali ve funkcích i dosluhující radní. Podle nich by tak byla volba v rozporu se zákonem o hlavním městě v tom, že by Svoboda byl sice primátorem, ale nebyl členem rady. ČTK a ČRo to dnes řekl místopředseda zastupitelů Pirátů Viktor Mahrik.

Praha

Domov

Pražští Piráti odmítli nabídku jednat pouze se Spolu a STAN

Pražští Piráti nebudou o vedení metropole jednat jen se Spolu a STAN. Jednání, původně naplánovaného na úterý, se zúčastní pouze při zapojení Prahy Sobě, se kterou minulý týden uzavřeli dohodu o společném postupu. Úterní schůzka mezi Spolu a Piráty se asi uskuteční, ale ze strany Pirátů v případě neúčasti Prahy Sobě nepůjde o jednání o koalici.

Zbyněk Stanjura na 24. kongresu ODS

Stanjura předložil návrh mimořádné daně a koaliční Piráti návrh její úpravy

Domov

e Sněmovně se sešly dva koaliční návrhy upravující podobu daně z mimořádných zisků. První předložil ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Koaliční Piráti k jeho návrhu vznesli svůj pozměňovací návrh. Piráti chtějí snížit ministrem navrhovanou sazbu daně 60 procent na 40 procent a chtějí, aby platila již za letošní rok.

Olga Richterová

Piráti trvají na mimořádné dani i za letošek, odkazují na shodu koalice

Domov

Piráti trvají na tom, aby se chystaná daň z mimořádných zisků týkala i letošního roku. V tiskovém prohlášení to dnes uvedla místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti). Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) ve středu oznámil, že se vláda kloní k tomu, aby daň platila od roku 2023.

Česká pirátská strana, ilustrační fotografie.

Domov

Piráti nevstoupí do široké koalice v Brně, rozmysleli se na poslední chvíli

Piráti nevstoupí do široké koalice v Brně, rozhodli se na poslední chvíli, dnes se měla podepisovat koaliční smlouva. Lídr pirátů Marek Lahoda novinářům řekl, že poslední kapkou byla úterní policejní razie v Brně. Kauz už je příliš mnoho, řekl Lahoda s tím, že Piráti nemohou do koalice s klidným svědomím vstoupit. Své rozhodnutí už oznámili ostatním stranám, které stále mají pohodlnou většinu.

Ilustrační fotografie.

Piráti chtějí jednat o růstu rodičovské o 75 000 Kč, ANO navrhuje 100 000 Kč

Domov

O zvýšení rodičovské chtějí v koalici znovu kvůli zdražování jednat Piráti. Inflaci by podle nich dorovnal růst o 75.000 korun. Výdaje by se případně mohly pokrýt z vyššího zdanění těžby nerostů. Na tiskové konferenci ve Sněmovně to dnes řekla poslankyně Pirátů a místopředsedkyně dolní komory Olga Richterová.

Jakub Michálek

Domov

Piráti navrhují snížit DPH u ovoce a zeleniny kvůli inflaci

Piráti chtějí kvůli inflaci snížit DPH u zeleniny a ovoce z 15 na deset procent. Zabránit dopadům tohoto opatření na rozpočet má současný růst sazby z 15 na 21 procent u slazených nápojů, řekl dnes ve Sněmovně novinářům předseda pirátských poslanců Jakub Michálek. Změnu by mohli Piráti při širší shodě koalice prosazovat jako pozměňovací návrh daňového balíčku.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka

Lídři Spolu chtějí s Bartošem řešit výzvu klubu Pirátů k výměně šéfa ÚZSI

Domov

Lídři vládních stran ODS, KDU-ČSL a TOP 09 chtějí mluvit s předsedou Pirátů Ivan Bartošem o výzvě poslaneckého klubu jeho strany k výměně šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka. Řekli to dnes novinářům po zahájení kampaně Spolu pro komunální a senátní volby. Premiér Petr Fiala (ODS) očekává, že si věc vyjasní v úterý.

Ilustrační foto

Domov

Piráti: Prosadíme, aby Praha byla do roku 2025 bez ruského plynu

Pražští Piráti chtějí v případě úspěchu v podzimních volbách prosadit, aby bylo hlavní město do roku 2025 nezávislé na ruském plynu. Napomoci tomu má soubor opatření, jako je budování bioplynových stanic, využití tepla z odpadních vod pro vytápění, fotovoltaika nebo energetické úspory ve veřejných budovách. Novinářům to dnes řekli zástupci strany. Záměr se má podle nich týkat soukromých i veřejných budov.

Andrej Babiš

Babišův výrok o Pirátech a migrantech podle soudu nezasáhl do práv Pirátů

Domov

Krajský soud v Praze nevyhověl žalobě, kterou loni Piráti podali na tehdejšího premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku o migrantech. S odvoláním na mluvčí soudu Hanu Černou to dnes na webu uvedla Česká televize (ČT). Podle Pirátů Babiš šířil lži, že chtějí zdaňovat přebytečné metry bytů a nastěhovat lidem do domácností migranty, soud ale rozhodl, že Babišův výrok nebyl neoprávněným zásahem do práv Pirátů. Proti verdiktu se Piráti odvolali.

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy