demonstrace proti strachu a nenávisti

Lidé se sešli na demonstraci proti strachu a nenávisti v Praze. (30.10.2022)

Desetitisíce lidí v Praze podpořily Ukrajinu, promluvila k nim Zelenská

Desetitisíce lidí se dnes odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí na protestu proti strachu a nenávisti, který uspořádal spolek Milion chvilek. Organizátoři chtěli vyjádřit solidaritu s Ukrajinou, kterou v únoru napadlo Rusko, a upozornit na nutnost ochrany demokratických hodnot. K účastníkům promluvila prostřednictvím videa manželka ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Olena, poděkovala Česku za podporu.

Aktuálně se děje

9. ledna 2026 21:49

9. ledna 2026 9:15

Šťastný konec pátrání. Pohřešovanou dívka z Blanenska našli v cizině

Šťastný konec má pátrání po osmnáctileté dívce z Blanenska, která se pohřešovala od pondělí. Policii se ji po zapojení veřejnosti podařilo vypátrat v blíže nespecifikované sousední zemi. Teenagerka by měla být v pořádku.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Filip Turek

Pavel čelí žalobě od Turka

Spor mezi hradem a stranou Motoristé sobě nabírá na obrátkách. Poslanec Filip Turek v pátek oznámil, že v nejbližší době podá na prezidenta Petra Pavla žalobu na ochranu osobnosti. Turek toto rozhodnutí zveřejnil během své návštěvy Kyjeva, kde je součástí delegace ministra zahraničí Petra Macinky. Poslanci se nelíbí způsob, jakým hlava státu odůvodnila své rozhodnutí nejmenovat ho ministrem životního prostředí, a bude proto soudní cestou žádat omluvu.