Klub na obranu demokracie

Kostel sv. Petra a Pavla na Vyšehradě

Zdanění finančních náhrad církvím boří právní jistoty v ČR, varuje KOD

Klub na obranu demokracie se dnes obrátil na poslance a senátory, kteří budou v příštích dnech či týdnech hlasovat o dodatečném zdanění finančních náhrad církevních restitucí. Zároveň začal pod své stanovisko sbírat podpisy občanů. KOD upozorňuje, že záměr zdanit tyto náhrady je důsledkem zásadních politických proměn, odstartovaných v naší zemi v roce 2013. Tyto proměny znamenají hroucení právních jistot, na nichž stojí svobodná demokratická společnost. Podle klubu se tak děje formálně demokratickou cestou a plíživě, takže si lidé hned neuvědomují, co tyto proměny vlastně znamenají. Zjevně i proto je nyní podporuje většina společnosti, uvádí KOD v prohlášení, které má server Globe24.cz k dispozici.

Aktuálně se děje

22. února 2025 20:24

Na boj s extrémním počasím míří rekordní částka. Má zachránit desítky milionů lidí

Zelený klimatický fond (GCF) schválil rekordní grant ve výši 103,2 milionu dolarů na posílení systémů včasného varování v sedmi zemích, které jsou silně ohroženy klimatickými změnami. Projekt, který povede Rozvojový program OSN (UNDP), bude trvat pět let a přinese přímý prospěch více než 78 milionům lidí v Antigui a Barbudě, Kambodži, Čadu, Ekvádoru, Etiopii, Fidži a Somálsku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Petr Pavel

Staroměstské náměstí si připomíná výročí války: Historie se nesmí opakovat, apeloval Václav Vydra, vystoupil i Pavel

Staroměstské náměstí v Praze se v neděli zaplnilo tisíci lidmi, kteří si přišli připomenout třetí výročí začátku ruské invaze na Ukrajinu. Hlavním cílem shromáždění bylo vyjádřit solidaritu s ukrajinským lidem a apelovat na pokračování podpory země, která se již tři roky brání ruské agresi. Na pódiu vystoupil i český prezident Petr Pavel, který ve svém projevu zdůraznil, že vítězství Ukrajiny je v zájmu celé Evropy.