Královéhradecký kraj

Energetika, ilustrační fotografie

Elektrárna Opatovice zprovoznila kvůli havárii horkovodu záložní zdroje tepla

Domov

Kvůli havárii horkovodu byla od rána přerušena dodávka tepla z Elektráren Opatovice (EOP). Firma zásobuje 63.000 domácností v Hradci Králové, Pardubicích, Chrudimi a přilehlých obcích. Teplo z ní za normálních okolností proudí také do nemocnic, škol a podniků. Kvůli havárii elektrárna uvedla do provozu záložní zdroje, které postupně obnovují zásobování teplem většině odběratelů.

Policie ČR, ilustrační foto

Pohřešovanou ženu i její dítě našla horská služba mrtvé u Růžové hory

Domov

Čtyřicetiletou ženu z okresu Praha-západ a jejího tříletého syna, kteří se od pátku pohřešovali, našli dnes po 12:00 členové horské služby mrtvé v lese v oblasti Růžové hory v Krkonoších. Příčinu a okolnosti jejich smrti policie vyšetřuje a zatím je blíže nekomentovala. "Byla nařízena soudní pitva," řekla ČTK mluvčí policie Iva Kormošová.

Policie ČR

I druhý den pátrání v Krkonoších po pohřešované ženě a dítěti bez výsledku

Domov

Ani dnešní rozsáhlé pátrání v Krkonoších po čtyřicetileté ženě a jejím tříletém synovi z okresu Praha - západ výsledek nepřineslo. Od rána do setmění po nich v terénu, stejně jako v sobotu, pátralo na 80 policistů, hasičů a členů horské služby. Díky zlepšenému počasí policie do pátrání od 09:00 zhruba na pět hodin nasadila i vrtulník, který v sobotu kvůli silné mlze nešel použít. ČTK to řekla mluvčí hradecké krajské policie Iva Kormošová. Policie v pátrání podle ní pokračuje.

Ilustrační fotografie.

Firma v Rokytnici v Orlických horách dnes večer obnovila dodávku tepla

Domov

Společnost Ekoenergy Moravia dnes večer po 21:00 obnovila dodávku tepla v Rokytnici v Orlických horách. Dohodla se na tom na dnešním jednání s představiteli města. Novinářům to řekl ředitel firmy Luděk Koch. Dohoda platí do 31. prosince letošního roku, dodal. Od soboty bylo bez tepla asi 1000 lidí.

Energetika, ilustrační fotografie.

Domov

Rokytnice v Orlických horách stále bez tepla, město podalo podnět na ERÚ

Rokytnice v Orlických horách se kvůli sobotnímu zastavení dodávek tepla soukromým výrobcem dnes obrátila na Energetický regulační úřad (ERÚ). Chce, aby úřad firmě Ekoenergy Moravia vydáním předběžného opatření nařídil obnovení dodávek. ČTK to dnes řekl starosta Luboš Michalec (Sdružení pro Rokytnici). Současně město podle něj jedná s dodavatelem tepla o obnovení dodávek.

Autobus vjel ve Vrchlabí na přejezd, když projížděl vlak

Autobus vjel ve Vrchlabí na přejezd, když projížděl vlak

Domov

Při nehodě elektrobusu a vlaku se dnes odpoledne ve Vrchlabí na Trutnovsku lehce zranili tři lidé. Autobus vjel na přejezd, když tam projížděl vlak. ČTK to řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Provoz na regionální trati byl obnoven po 19:15, po dobu přerušení provozu České dráhy nasadily autobusy.

Ilustrační foto

Vlak na Trutnovsku vjel do nastražených kamenů, případ prověřuje policie

Domov

Osobní vlak dnes odpoledne na trati 040 v úseku Trutnov hlavní nádraží - Pilníkov najel do nastražených kamenů. Nikdo nebyl zraněn. Provoz na trati byl přerušený, případem se zabývá policie. Vyplynulo to z informací uvedených na webu Českých drah a také ze sdělení hasičů a policie. V uvedeném úseku dopravce zavedl náhradní autobusovou dopravu.

Policie ČR, ilustrační foto

Policie obvinila muže z vraždy rodičů v obci u České Skalice na Náchodsku

Domov

Policie obvinila pětatřicetiletého muže z vraždy rodičů v rodinném domě v obci u České Skalice na Náchodsku. Případ dvojnásobné vraždy kriminalisté vyšetřují od páteční noci. Muže policie zadržela na místě činu. Soud dnes odpoledne na podezřelého uvalil vazbu. ČTK to řekla mluvčí policie Iva Kormošová. Tento týden jde v Královéhradeckém kraji o druhý případ vícenásobné vraždy.

Policie ČR, ilustrační foto

Domov

Na Rychnovsku muž zastřelil manželku, syna a sebe, motivem byly zřejmě rodinné problémy

Při pondělní tragédii v Javornici na Rychnovsku jednatřicetiletý muž zastřelil o rok starší manželku, čtyřletého syna a pak sebe. Motivem jeho činu byly zřejmě rodinné problémy. Muž byl profesionální voják Armády ČR. Služební zbraň k činu nepoužil. ČTK to dnes řekla mluvčí policie Iva Kormošová. Prvotní závěry kriminalistů potvrdí až nařízená pitva, dodala.

Policie ČR, ilustrační foto

Policie našla v domě na Rychnovsku tři mrtvá těla

Domov

Policie prověřuje násilné úmrtí tří lidí v rodinném domě na Rychnovsku. Mrtvá těla se našla dnes odpoledne. Policie ohledává místo činu a zajišťuje stopy. "Nebezpečí nikomu dalšímu nehrozí," uvedla policie na twitteru.

V Horní Malé Úpě na hřebenech Krkonoš hořel penzion, nikdo se nezranil

V Horní Malé Úpě na hřebenech Krkonoš hořel penzion, nikdo se nezranil

Domov

V Horní Malé Úpě na hřebenech Krkonoš dnes večer hořel penzion Lesní zátiší. Hasiči dostali oheň pod kontrolu po necelých dvou hodinách. Všem lidem z penzionu se podařilo dostat ven z budovy. Nikdo se nezranil. ČTK to řekla mluvčí hasičů Martina Götzová. Příčiny požáru nejsou známé, na místě je začal zjišťovat vyšetřovatel hasičů.

Policie ČR, ilustrační foto

Agresivní pacient poničil oddělení urgentní medicíny FN H.Králové,byl na drogách

Domov

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog, řekla dnes ČTK mluvčí policie Lucie Konečná. Incident, na který upozornila Česká televize, potvrdil ČTK také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k incidentu došlo na oddělení urgentní medicíny, muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

Dálnice D11

Domov

Otevře se 22 nových km dálnice D11. Česko vyjde na 4 miliardy

Dokončovaný úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře se motoristům otevře 17. prosince. Stát bude 4,1 miliardy korun bez DPH. Jde o největší současnou stavbou na území Královéhradeckého kraje. ČTK to dnes řekl ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Na úseku u Smiřic se dnes konal den otevřených dveří.

Psi

Pes na Náchodsku pokousal dítě, zasahoval vrtulník

Domov

Pes dnes dopoledne v České Skalici na Náchodsku zranil na krku a v obličeji dvouleté dítě. Na místě zasahoval záchranářský vrtulník, který pokousaného chlapce v umělém spánku přepravil do nemocnice.

Ilustrační foto

Uzávěra v kritických okresech: Policie do nich nepouští stovky lidí

Domov

Policie v noci na dnešek nezaznamenala výraznější porušování uzávěry okresu Trutnov. Hlídky kontrolují vozy namátkově, ale nejsou jen na silnicích. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Magdaléna Vlčková. Kvůli špatné epidemické situaci platí v okrese s rychlým šířením koronaviru omezení pohybu od půlnoci na pátek.

Češi bojují proti koronaviru rouškami a respirátory

Vláda od půlnoci omezí pohyb v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov

Domov

Vláda kvůli šíření covidu-19 výrazně omezila volný pohyb v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov, kde se nákaza v poslední době šíří nejrychleji v zemi. Lidé, kteří tam bydlí, nebudou moci až na výjimky okres opouštět, jiní do něj nebudou moci přijet. Obyvatelé těchto tří okresů musí na všech veřejných místech či ve veřejné dopravě povinně nosit respirátor typu FFP2 nebo přinejmenším chirurgickou roušku. Po dnešním mimořádném jednání vlády to novinářům řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Opatření bude platit od půlnoci na pátek do konce nouzového stavu.

Policie ČR, ilustrační fotografie

Domov

Uzavřené okresy bude střežit 580 policistů na 80 stanovištích

Uzavřené okresy Cheb, Sokolov a Trutnov bude denně střežit 580 policistů na 80 stanovištích. Na tiskové konferenci to dnes řekl náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. Okresy nebudou uzavřeny neprostupně, kontroly budou namátkové. Na spolupráci jsou policisté domluveni i s vojenskou policií, pokud bude třeba, příští týden její pomoc využijí.

Lékaři a sestry pečují o pacienty s koronavirem

Epidemie sílí. Nemocnice v hradeckém kraji přestávají zvládat nápor pacientů

Domov

Kapacita covidových lůžek v nemocnicích v Královéhradeckém kraji je téměř plná. Záchranná služba začala převážet pacienty do nemocnic mimo region. ČTK to dnes sdělili zástupci kraje. V nemocnicích v kraji je dnes zhruba 500 pacientů s covidem, před měsícem to bylo asi 250. V kraji je léčí Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové a krajské nemocnice.

Aktuálně se děje

13. června 2024 10:31

Ukrajina zničila Rusku tři systémy protivzdušné obrany na Krymu

Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil ve středu potvrdil zničení tří ruských systémů protivzdušné obrany na okupovaném Krymu. Dva z nich byly zničeny při útoku, zatímco informace o třetím se stále upřesňují, uvedl server Kyiv Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy