krimi

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Policie vyšetřuje podezřelé úmrtí ženy v centru Plzně

Domov

Policie vyšetřuje v Plzni od úterního odpoledne úmrtí ženy, která nejspíš zemřela násilnou smrtí. Případ si převzali krajští kriminalisté. V západočeském městě dnes také museli strážci zákona evakuovat soudní budovy. 

Policie, ilustrační fotografie.

Policie vyšetřuje napadení na ubytovně v Praze

Domov

Pražská policie od sobotního rána vyšetřuje napadení na ubytovně v Dolních Chabrech, při němž jeden muž utrpěl blíže nespecifikovaná zranění. Pachatele trestného činu se zatím nepodařilo vypátrat. 

Policie ČR, ilustrační foto

Domov

Anonym pohrozil střelbou na univerzitách, upozornila policie

Policie v pondělí dopoledne informovala, že se zabývá výhrůžkami anonyma, který hrozí střelbou na několika univerzitách. Byla proto přijata bezpečnostní opatření. Česko zažilo tragickou střelbu na vysoké škole v prosinci, kdy útočník zavraždil čtrnáct lidí v hlavní budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Ilustrační foto

Soud poslal do vazby muže podezřelého ze znásilnění ženy na Praze

Domov

Obvodní soud pro Prahu 9 v úterý poslal do vazby muže podezřelého v případu znásilnění ženy na Praze 9, ke kterému došlo minulý týden. Shledal totiž, že existují důvodné obavy, že by se skrýval či dokonce pokračoval v trestné činnosti. Zadržený muž si ponechal lhůtu na rozmyšlenou ohledně případné stížnosti.

Policie ČR, ilustrační foto

Policie prozradila, jak je letos v Česku s kriminalitou

Domov

V Česku se letos do konce listopadu stalo přes 170 tisíc trestných činů, šlo o podobný počet jako v loňském roce. Vyplývá to ze statistik Policie ČR. Nárůst byl patrný u majetkové kriminality, ubylo vražd či hospodářské kriminality. Objasněnost kolem 45 procent je podobná jako v roce 2022.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.