podzim

Podzimní příroda, ilustrační fotografie

Dnes nastala podzimní rovnodennost a začal astronomický podzim

Počasí

Dnes nastává podzimní rovnodennost, skončilo astronomické léto a začal podzim. Slunce ve 03:04 středoevropského letního času vstoupilo do znamení Vah, střed Slunce se nachází nad zemským rovníkem, takže rovnoměrně osvětluje obě polokoule. Den bude stejně dlouhý jako noc.

Podzim, ilustrační fotografie.

Do začátku prosince se zřejmě v Česku výrazně neochladí

Počasí

Výraznější ochlazení ve srovnání s nynějším počasím zřejmě do Česka až do začátku prosince nedorazí. Přes den se budou teploty pravděpodobně držet nad nulou, tento týden budou dokonce dál stoupat až na více než deset stupňů Celsia.

Podzim, ilustrační fotografie

Počasí na noc a pátek 27. listopadu

Počasí

V oblasti vyššího tlaku vzduchu bude přes Polsko postupovat slabá studená fronta, která částečně ovlivní zejména sever a severovýchod našeho území, uvedl portal.chmi.cz.

Ilustrační foto

Počasí na noc a čtvrtek 19. listopadu

Počasí

Do střední Evropy postoupí od severozápadu brázda nízkého tlaku a během dne ovlivní počasí u nás od západu studená fronta, uvedl portal.chmi.cz.

Podzimní příroda, ilustrační fotografie

Počasí

Počasí na noc a středu 18. listopadu

Tlaková výše postoupí ze střední Evropy k východu a po její zadní straně bude na naše území proudit teplý vzduch od jihu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, informuje portal.chmi.cz.

Podzimní příroda, ilustrační fotografie

Počasí na noc a úterý 17. listopadu

Počasí

Od jihozápadu se nad Alpy a střední Evropu rozšíří oblast vysokého tlaku vzduchu. Po jejím severním okraji bude k východu postupovat teplá fronta, informuje portal.chmi.cz.

Podzim, ilustrační fotografie

Počasí na noc a neděli 15. listopadu

Počasí

Po přední straně brázdy nad severozápadní Evropou k nám bude proudit teplejší vzduch od jihozápadu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, informuje portal.chmi.cz.

Mraky při západu slunce

Počasí

Počasí na noc a sobotu 14. listopadu

Přes Německo a Polsko bude postupovat k severovýchodu okludující frontální systém a od jihozápadu k nám začne proudit teplejší vzduch, informuje portal.chmi.cz.

Podzimní příroda, ilustrační fotografie

Počasí na noc a pátek 13. pátek

Počasí

Studená fronta se nad naším územím rozpadne a nad střední Evropou se bude udržovat nevýrazné pole vyššího tlaku vzduchu, uvedl portal.chmi.cz.

Ilustrační foto

Počasí na noc a čtvrtek 12. listopadu

Počasí

Vliv tlakové výše nad východní Evropou na počasí u nás bude slábnout. Odpoledne postoupí nad naše území od západu rozpadající se studená fronta, uvedl portal.chmi.cz.

Podzimní den v areálu zámku Lednice

Počasí

Počasí na noc a sobotu 7. listopadu

Tlaková výše se bude ze střední Evropy zvolna přesouvat dále k východu a po její zadní straně k nám bude ve vyšších vrstvách atmosféry proudit teplý vzduch od jihu, informuje portal.chmi.cz.

Ilustrační foto

Počasí na noc a středu 4. listopadu

Počasí

Zvlněná studená fronta postoupí z našeho území dále k východu a do střední Evropy se od západu začne rozšiřovat tlaková výše, informuje portal.chmi.cz.

Ilustrační foto

Počasí na noc a středu 28. října

Počasí

Nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu zeslábne a přes střední Evropu bude od západu postupovat slábnoucí okluzní fronta, informuje portal.chmi.cz.

Nádherné dýně

Počasí na noc a úterý 27. října

Počasí

Zvlněná studená fronta bude postupovat přes naše území k východu. Za ní se do střední Evropy rozšíří nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu od jihozápadu, uvedl portal.chmi.cz.

Ilustrační foto

Počasí

Počasí na noc a sobotu 24. října

Zvlněná studená fronta bude postupovat přes naše území dále k východu. Za ní se k nám začne rozšiřovat tlaková výše od jihozápadu, informuje portal.chmi.cz.

Podzimní příroda, ilustrační fotografie

Počasí na noc a čtvrtek 22. října

Počasí

Před zvlněnou studenou frontou, která bude postupovat přes Německo zvolna k východu, k nám bude od jihozápadu proudit teplý vzduch, informuje portal.chmi.cz.

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 20:14

Stoltenberg eskaluje napětí, reaguje Kreml na slova šéfa NATO

Rusko vnímá nejnovější vyjádření šéfa NATO Jense Stoltenberga jako další eskalaci napětí. Generální tajemník aliance v rozhovoru uvedl, že členské země bloku jednají v reakci na rostoucí hrozbu ze strany Ruska a Číny o možném uvedení dalších jaderných zbraní do stavu pohotovosti. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy