princ William

Princezna Kate

Kate a William poděkovali za vlnu podpory z celého světa

Svět

Princ William a jeho manželka se ozvali poprvé od chvíle, kdy princezna Kate v pátek oznámila, že u ní lékaři po lednové operaci břicha odhalili rakovinu. Dvojice poděkovala za podporu z Velké Británie i zbytku světa, zároveň dala najevo, že boj s vážnou nemocí bude pokračovat v ústraní.

Princ William s otcem Charlesem

Princ William je novým následníkem britského trůnu

Svět

Britský princ William se po úmrtí královny Alžběty II., která dnes zemřela ve věku 96 let, stává britským následníkem trůnu. Poté, co se jeho otec Charles stal britským králem, bude čtyřicetiletý William používat titul vévoda z Cornwallu a z Cambridge a jeho manželka Kate bude vévodkyně z Cornwallu a z Cambridge.

Meghan Markleová a princ Harry

Revue

Unikly úryvky z knihy o Meghan a Harrym. Proč opustili královskou rodinu?

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se distancovali od chystané knihy, která má poodhalit okolnosti jejich odchodu z královské rodiny. Informovala o tom agentura Reuters. Jak pár uvedl ve svém prohlášení, v souvislosti s biografií s nimi nikdo nehovořil a vévoda ani vévodkyně ze Sussexu se na jejím psaní nijak nepodíleli.

Princ Harry a Meghan Markle

Šikana mezi princi? William drsně vystrnadil Harryho, spekulují média

Svět

Britští princové William a Harry popřeli zprávy tisku o vzájemné roztržce mezi jejich rodinami. Deník The Times dnes napsal, že William se nechoval přátelsky vůči Harryho manželce Meghan, což údajně vedlo k oznámení dvojice z minulého týdne, že se vzdává reprezentačních rolí. Bratři takové zprávy označili za urážlivé a potenciálně škodlivé. Britská královna Alžběta II. právě na dnešek svolala krizovou schůzku kvůli překvapivému rozhodnutí prince Harryho a Meghan.

Meghan Markleová a princ Harry

Revue

Rozbroje v královské rodině: Proč se William a Harry nemůžou vystát?

Po několika měsících spekulací v britských bulvárních médiích princ Harry poprvé přiznal, že v jeho vztahu s bratrem Williamem panuje určité napětí. V dokumentárním filmu, který v neděli odvysílala stanice ITV, řekl, že se vydali "rozdílnými cestami". Média v minulosti spekulovala, že se princové odcizili kvůli vzájemným sporům jejich manželek.

Vévodkyně Kate

William a Kate vyrazili na dovolenou. Zvolili nečekaný způsob dopravy

Revue

Britský princ William s manželkou Kate a jejich třemi dětmi tento týden odletěli na dovolenou do Skotska běžnou linkou nízkonákladové společnosti. Informují o tom britská média. Zato na hlavu Williamova bratra, prince Harryho, který varuje před následky změny klimatu, se v posledních dnech snesla kritika.

Princ William pracoval v tajných službách

Princ William pracoval v tajných službách

Svět

Britský princ William v posledních třech týdnech pracoval po boku agentů v britských bezpečnostních a zpravodajských službách MI5, MI6 a GCHQ. Oznámil to dnes Kensingtonský palác.

Louis Arthur Charles

Svět

William a Kate zveřejnili první fotky novorozeného syna

Londýn - Britská královská rodina dnes zveřejnila první dva oficiální snímky nového syna prince Williama a jeho manželky Kate. Louise Arthura Charlese, jenž přišel na svět 23. dubna, nafotila Kate v Kensingtonském paláci, informovala agentura Reuters.

Harry

Princi William půjde za svědka bratru Harrymu , je velmi poctěn

Svět

Londýn - Princi Harrymu půjde na květnové svatbě s americkou herečkou Meghan Markleovou za svědka jeho starší bratr William. Oznámil to dnes na twitteru Kensingtonský palác, podle kterého je Harryho bratr žádostí poctěn a těší se, že mladšího sourozence podpoří. Svatba prince Harryho, který se po pondělním narození Williamova třetího potomka stal šestým v pořadí nástupnictví na britský trůn, se uskuteční 19. května na hradě Windsor.

Buckinghamský palác

Princ William a vévodkyně Kate ukázali novorozeného syna

Svět

Londýn - Princ William a vévodkyně Kate ukázaly světu své třetí dítě. Dnes v londýnské porodnici přivedla Kate na svět svého třetího potomka. Chlapec váží 3,8 kilogramu. Podle sázkařů by se chlapec mohl jmenovat Albert, Arthur, Jack nebo Fred.

Princ William

Princ William míří do Izraele, palestinských území a Jordánska

Svět

Londýn - Princ William se oficiálně vydá do Izraele a palestinských území. Žádný člen britské královské rodiny ještě oficiálně židovský stát od jeho založení v roce 1948 nenavštívil. Princ Charles se v roce 2016 zúčastnil pohřbu bývalého izraelského prezidenta Šimona Perese jako soukromá osoba.

Buckinghamský palác

Tajemství britské královské rodiny? Šéfkuchař prozradil pikantní detaily ze života šlechty

Svět

Londýn – Někdejší šéfkuchař britské královny Alžběty II. poodhalil některá tajemství, která nejsou určena pro veřejnost, ale jen pro návštěvníky Buckinghamského paláce. V minulosti například vyvrátil spekulace o tom, že její veličenstvo pije až čtyři skleničky alkoholických nápojů denně. Teď prozradil další zákulisí informace ze života panovnické rodiny.

John Travolta a Diana na královském plese.

William a Harry si připomněli 20 let od úmrtí princezny Diany

Svět

Londýn - Britští princové William a Harry si dnes v zahradách Kensingtonského paláce připomněli 20. výročí úmrtí své matky. Mimo jiné se setkali se zástupci charitativních organizací, které princezna Diana podporovala v posledních letech svého života.

Aktuálně se děje

22. května 2024 20:26

Odměna za teror. Netanjahu odsoudil rozhodnutí uznat Palestinu jako stát

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odsoudil ve středu rozhodnutí Irska, Norska a Španělska uznat Palestinu jako stát a uvedl, že jde o odměnu za teror. Uvedla to agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy