Slovensko

Robert Fico

Slovensko chce Ukrajině pomoci s cestou do EU, tvrdí Fico

Svět

Slovensko chce Ukrajině pomoci na cestě ke členství v Evropské unii sdílením zkušeností z přístupových rozhovorů, řekl premiér Robert Fico (Smer-SD) po společném jednání vlád Slovenska a Ukrajiny v Michalovcích. EU je podle Fica zárukou perspektivy a mírového rozvoje Ukrajiny.

Bratislava, Slovensko

Pellegrini je populista a Ficův spojenec, píše světový tisk

Svět

Sobotní rozuzlení prezidentských voleb na Slovensku je tématem i pro zahraniční média. Podle americké agentury AP zvítězil blízký spojenec populistického premiéra Roberta Fica. BBC uvedla, že slovenským prezidentem byl zvolen populista s přátelským a shovívavým postojem vůči Rusku, který sdílí s premiérem Ficem.

Peter Pellegrini

Novým prezidentem Slovenské republiky je Peter Pellegrini

Svět

Novým prezidentem Slovenské republiky bude Peter Pellegrini. Vyplývá to z výsledků prezidentských voleb, kdy po sečtení 99 procent hlasů vyhrál se ziskem 53,38 procent nad svým soupeřem Ivanem Korčokem. Ten získal 46,62 procent.

Slovensko, ilustrační foto

Svět

Slovenské úřady kvůli potížím prodloužily volební moratorium

I při druhém kole prezidentských voleb na Slovensku se prodlouží moratorium. Oznámila to státní volební komise, delší bude o pět minut. Důvodem je pozdní zahájení hlasování ve dvou volebních místnostech. Problém byl také s členem komise pod vlivem alkoholu.

Slovensko, ilustrační foto

Volby na Slovensku jsou v plném proudu. Nový prezident bude znám v noci

Svět

Slováci si v sobotu vybírají nového prezidenta, který v červnu nahradí ve funkci Zuzanu Čaputovou. Do dnešního druhého kola postoupili exministr zahraničí Ivan Korčok a předseda parlamentu Peter Pellegrini. Volební místnosti zůstanou otevřené do 22 hodin, pak začne sčítání hlasů.

Bratislava

Slováci rozhodnou o prezidentovi, průzkumy slibují volební drama

Svět

Slováci v sobotu rozhodnou o tom, kdo se stane prezidentem a nástupcem Zuzany Čaputové. V uplynulých hodinách vyšly dva průzkumy s rozdílnými výsledky. Zatímco první přisoudil vítězství předsedovi parlamentu Peteru Pellegrinimu, podle druhého uspěje exministr zahraničí Ivan Korčok.

Medvěd hnědý

Svět

Medvěd na Slovensku napadl a zranil muže

Na Slovensku o uplynulém víkendu opět útočil medvěd. K incidentu došlo u obce Pribylina v okrese Liptovský Mikuláš, jeden člověk utrpěl zranění. Po šelmě pátrá zásahový tým. Jde o několikátý útok medvěda za poslední dny a týdny.

Slovensko, ilustrační foto

Slovensko si za týden zvolí prezidenta, kampaň se vyhrocuje

Svět

Kampaň před druhým kolem slovenských prezidentských voleb, které proběhne na den přesně za týden, se přinejmenším ve virtuálním prostoru pořádně vyhrocuje. Vítěz prvního kola Ivan Korčok informoval o hackerském útoku na oficiální webové stránky a zároveň o existenci falešných stránek s nepravdivými informacemi.

Peter Pellegrini

Volby na Slovensku zatím nemají vítěze. Pellegrini a Korčok se střetnou znovu

Svět

Slováci za sebou mají pernou volební noc. Ve 22:30 byly uzavřeny volební místnosti a komisaři začali sčítat hlasy. Voliči poslali do druhého kola prezidentské volby bývalého ministra zahraničí Ivana Korčoka a současného předsedu parlamentu Petera Pellegriniho. Volby ovládl Korčok s více než pětiprocentním náskokem. Volební účast nedosáhla ani 52 procent.

Zuzana Čaputová

Svět

Čaputová apelovala na Slováky, aby přišli volit prezidenta

Ve slovenských prezidentských volbách odevzdali během sobotního dopoledne hlas nejen dva největší favorité, ale také končící hlava státu. Prezidentka Zuzana Čaputová zejména apelovala na spoluobčany, aby dnes využili svého volebního práva.

Vlajka SR

Slovensko volí nového prezidenta, jsou dva favorité

Svět

Na Slovensku ráno začalo první kolo prezidentských voleb, v nichž se rozhoduje o nástupci končící prezidentky Zuzany Čaputové. Hlasovací místnosti budou otevřené až do 22 hodin. Lidé mají na výběr z celkem devíti kandidátů.

Zoo Bratislava, Medvěd hnědý

Na běloruský pár zaútočil na Slovensku medvěd. Žena zemřela

Svět

Slovenští policisté v podvečer objevili mrtvou 31letou ženu z Běloruska na západní straně Demänovské doliny v Nízkých Tatrách. Tento incident se stal krátce poté, co dostali hlášení o pronásledování dvou lidí medvědem. Informoval o tom server Sme. Podle policejního vyšetřování žena pravděpodobně zemřela při pádu z výšky.

Petr Pavel

Domov

Pavel považuje slovenského premiéra Fica za zklamání

Napětí ve vztazích mezi politickými reprezentacemi Česka a Slovenska je v posledních dnech patrné. Neuklidnil ho ani prezident Petr Pavel, který v bilančním rozhovoru po roce ve funkci vyjádřil zklamání ze slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD).

Sergej Lavrov

Slovenský ministr se osobně setkal s Lavrovem

Svět

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se dnes setkal se svým slovenským protějškem Jurajem Blanárem na okraji diplomatického fóra v tureckém městě Antalya. Informaci o schůzce poskytl slovenský Denník N.

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 9:50

O osudu unesených rukojmích rozhodne příměří, tvrdí Hamás

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy