spotřební daň

Pivo

ODS nepochodila, pivo nezlevní. Proti byl hlavně ministr financí

Praha - Návrh ODS na snížení spotřební daně z piva dnes ve Sněmovně neuspěl. Zamítnutí navrhl ministr Ivan Pilný (ANO). "Pivní populismus" by podle něj připravil státní rozpočet o 780 milionů korun na spotřební dani a neměl zásadní vliv na cenu piva.

Ilustrační fotografie

Poslanci podpořili návrh ODS na snížení spotřební daně z piva

Domov

Praha - Sněmovna dnes v prvním čtení podpořila návrh opoziční ODS na snížení spotřební daně z piva. Pravicová strana chce v reakci na EET snížit základní sazbu z nynějších 32 korun na 26,80 Kč za hektolitr piva. Do roku 2010 byla sazba daně 24 Kč. Podle vlády však návrh není zcela slučitelný s právem EU, protože spotřební daň je daň harmonizovaná v celé unii.

Aktuálně se děje

25. června 2026 20:25

25. června 2026 8:28

Dagmar Havlová poslala dopis. Knihovna poprvé reaguje na její rozhodnutí

Dagmar Havlová podnikla další zásadní krok ohledně budoucnosti Knihovny Václava Havla, když jí odebrala souhlas s užíváním jména exprezidenta. Instituce je ale nadále připravena hledat řešení nastalé situace. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy