Středočeský kraj

Andrej Babiš

Domov

Hanlivé nápisy proti Babišovi na značkách obce Průhonice policie řešit nebude

V Průhonicích, kde bydlí prezidentský kandidát a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, dnes do rána někdo přelepil cedule označující název obce nálepkami. Jsou namířeny proti Babišovi. Policie se případem zabývat nebude, nevznikla žádná škoda, řekl ČTK starosta Průhonic Petr Beneš (nez.). Podle něj už pracovníci technických služeb nápisy odstranili, řekl po poledni. Na přelepené cedule upozornil server Seznam Zprávy.

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Domov

Ve Slaném se střílelo, incident se obešel bez zranění

Zásahová jednotka zadržela v pondělí ve Slaném na Kladensku čtyřiačtyřicetiletého muže, který střílel v rodinném domě. Jeho družka stihla utéct, incident se obešel bez zranění. Policisté našli v domě různé druhy nelegálně držených zbraní a munici. Za nedovolené ozbrojování a nebezpečné vyhrožování hrozí muži až tři roky vězení, uvedla dnes na webu policejní mluvčí Michaela Richterová.

Ilustrační fotografie.

Provoz vlaků u Poříčan na Kolínsku byl po pondělní havárii vlaku zčásti obnoven

Domov

Provoz na železničním koridoru u Poříčan na Kolínsku, kde v pondělí vykolejil nákladní vlak, byl dnes ráno částečně obnoven. Vlaky mohou prozatím používat jednu kolej, zprovoznění dalších dvou kolejí bude záležet na jejich stavu a stavu trakčního vedení, který nyní pracovníci drah kontrolují. Zatím není možné určit, zda budou v provozu ještě dnes, řekl ČTK po 8:00 mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Požár dvou skladovacích hal a odpadu v obci Záryby nedaleko Prahy

Hasiči likvidují požár hal u Prahy, vyhlásili zvláštní stupeň poplachu. Lidé nemají větrat

Domov

Středočeští hasiči dnes večer vyjeli k požáru dvou skladovacích hal a odpadu v obci Záryby nedaleko Prahy. Vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu, před ohněm chrání nedaleké stáje a nádrže s naftou. Na místě zasahuje 22 jednotek, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář. Podle dosavadních informací nebyl nikdo zraněn ani nemusel být nikdo evakuován.

Oheň

V Praze a Středočeském kraji platí zákaz rozdělávat oheň

Domov

Pražský magistrát zakázal od dnešních 11:00 na území hlavního města rozdělávání ohňů a kouření v lesích, parcích a dalších místech, kde hrozí vznik požáru. ČTK to dnes oznámil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Před požáry varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Zákaz rozdělávání požárů vyhlásil magistrát rovněž v uplynulém týdnu.

BabyBox

V babyboxu v Neratovicích našli novorozenou holčičku

Domov

Do babyboxu nemocnice v Neratovicích na Mělnicku dnes odpoledne někdo odložil novorozenou holčičku. Narodila se dnes, byla oblečená a zdravá, dostala jméno Sára. Je to 241. dítě odložené v Česku do babyboxů od vzniku sítě těchto speciálních schránek.

Jaroslav Červinka

Kritizovaný starosta Poděbrad Červinka končí ve STAN

Domov

Starosta Poděbrad na Nymbursku Jaroslav Červinka, kritizovaný kvůli výrokům o Romech, končí v hnutí STAN. České televizi (ČT) dnes v podvečer řekl, že v pondělí doručí do stranické kanceláře sdělení o ukončení členství. Nevyloučil, že se do komunálních voleb zapojí na nezávislé kandidátce.

V Kralupech nad Vltavou hasiči pokračují v likvidaci rozsáhlého požáru plastového odpadu v areálu kovošrotu

Hasiči pokračují v likvidaci požáru plastového odpadu v Kralupech nad Vltavou

Domov

V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku hasiči v noci na dnešek pokračovali v likvidaci rozsáhlého požáru plastového odpadu v areálu kovošrotu. Obyvatelům města bylo podle reportéra serveru Globe24.cz doporučeno v průběhu úterý nevětrat. Požár byl vidět na kilometry daleko a viditelný kouř šel pozorovat až z nedaleké Prahy.

V Zápech u Prahy hoří hala s autodíly

Policisté při vyšetřování požáru v Zápech u Prahy pracují se všemi verzemi

Domov

Při vyšetřování příčin rozsáhlého víkendového požáru haly v Zápech u Prahy, který podle předběžných odhadů policie způsobil škodu za 100 milionů korun, pracují vyšetřovatelé se třemi verzemi. Nevylučují možnost úmyslného založení, variantou je též nedbalost nebo technická závada. ČTK to dnes sdělila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

V Zápech u Prahy hořela hala s autodíly

Hasiči v noci dohasili požár haly v Zápech u Prahy

Domov

Zhruba po 39 hodinách dnes po 10:30 hasiči zcela zlikvidovali požár haly v Zápech u Prahy. Od pátečních 20:00 hasilo požár přes 100 hasičů a zhruba 30 vozidel, včetně speciální techniky, několik hodin platil nejvyšší stupeň požárního poplachu.

Aktuálně se děje

15. července 2024 8:35

Co bude po atentátu? Trump se rozhodl plány neměnit

Bývalý americký prezident Donald Trump oznámil, že navzdory atentátu, který na něj byl spáchán den předtím, se vydá do města Milwaukee na nominační sjezd Republikánské strany. Uvedl to server USA Today.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy