teroristický útok v Paříži

Paříž, ilustrační foto

Za teror v Paříži nesou vinu jedině Francouzi, tvrdí čečenský vůdce

Moskva/Paříž - Veškerá zodpovědnost za sobotní útok, při kterém muž v centru Paříže zabil jednoho člověka a čtyři další zranil, nese Francie. Řekl to dnes Ramzan Kadyrov, vůdce autonomního Čečenska, ve kterém se útočník v listopadu 1997 narodil. Podle Kadyrova je pachatelem činu Chasan Azimov, který je francouzským občanem.

Policie Francie

Pařížský útok má na svědomí Čečenec, vazby na IS zatím nepotvrzeny

Svět

Paříž - Francouzské úřady na základě otisků prstů identifikovaly útočníka, který v sobotu večer v centru Paříže nožem zabil jednoho člověka a čtyři další zranil, jako Čečence narozeného v roce 1997 v Ruské federaci. S odvoláním na zdroje blízké vyšetřování o tom informovala agentura AFP s tím, že rodiče mladíka vyslýchá policie.

Francouzská policie

Útok v Paříži: Muž bodal do lidí, jeden mrtvý, policie teroristu zastřelila

Svět

Paříž - Jednoho mrtvého si dnes večer vyžádal útok muže s nožem na kolemjdoucí v centru Paříže. S odvoláním na policejní prefekturu o tom informovala agentura AFP. Čtyři další osoby utrpěly zranění, policistům se následně podařilo útočníka zastřelit. Motiv jeho činu je zatím nejasný. Podle francouzských médií pařížská prokuratura prověřuje, zda nešlo o teroristický čin.

Aktuálně se děje

18. prosince 2025 18:52

Vladimír Polívka se dočkal prvního dítěte. Miminko dostalo francouzské jméno

Letošní babyboom v českém šoubyznyse ještě nekončí. Nejhezčí možný vánoční dárek dostala jedna slavná česká herecká rodina. Vladimír Polívka se jen pár dní před Štědrým dnem stal otcem. Potvrdila to jeho neméně slavná maminka. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy