vegetariánství nebo veganství

Ilustrační foto

Jídelníček Čechů: Většina lidí nedá na maso dopustit, novinkou je flexitariánství

Revue

Čtyři procenta Čechů nejí maso a stejně velký podíl populace praktikuje takzvané flexitariánství, tedy příležitostnou konzumaci masa a ryb. Vyplývá to z výsledků květnového průzkumu agentury Ipsos. Stravu s vyloučením či omezením masa preferuje desetina lidí, zbytku je lhostejné, zda konzumuje potraviny živočišného či rostlinného původu.

Aktuálně se děje

2. února 2026 19:07

Prezident na olympiádě. Pavel podpoří hokejistky i medailové naděje

Sportovní fanoušci už nepochybně odpočítávají poslední dny do zahájení zimních olympijských her v Itálii. Zařadí se mezi ně i prezident Petr Pavel, který se chce v dějišti největší sportovní akce podívat hned na několik závodů či zápasů. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Boris Šťastný

Ministr Šťastný vyzval veřejnost: Choďte po schodech. Nabízí cedule zdarma

Ministr pro sport, prevenci a zdraví Boris Šťastný dnes v budově Poslanecké sněmovny zahájil novou osvětovou kampaň zaměřenou na podporu zdravého životního stylu. Iniciativa nese název „Zdraví je drahé, schody jsou zdarma“ a jejím cílem je motivovat občany k častějšímu zařazení přirozeného pohybu do jejich všedních dnů. Ministra při představení projektu podpořili také předseda dolní komory Tomio Okamura, její první místopředseda Patrik Nacher a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.