vítr

vítr

Počasí

Meteorologové rozšířili výstrahu před silným větrem

Nejen v sobotu, ale také dnes trápí některé oblasti v Česku silný vítr. Meteorologové v průběhu neděle aktualizovali platnou výstrahu, přičemž rozšířili její platnost na další území. Vítr může v nárazech dosahovat rychlosti až 70 kilometrů za hodinu.

vítr

Meteorologové varovali před silným větrem v části Česka

Počasí

Česko během probíhajícího víkendu potrápí silný vítr. Během sobotního dopoledne začala platit výstraha pro oblast na pomezí Čech a Moravy. Meteorologové očekávají čerstvý jihovýchodní vítr s nárazy o rychlosti nad 65 kilometrů za hodinu.

Povodně, ilustrační foto

Meteorologové varují před povodněmi na jihu Čech i silným větrem

Počasí

V Česku stále přetrvává nebezpečí způsobené silným větrem a vzestupem hladin vodních toků. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu aktualizoval varování před povodňovými jevy a územně rozšířil výstrahu před větrem o západní část Jihomoravského kraje.

Povodně, ilustrační fotografie.

Meteorologové varují před silným větrem a povodněmi

Počasí

Česko znovu potrápí vítr, který zesílí v noci na středu. V platnosti zůstává také výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před povodňovými jevy. Pro žádnou oblast už ale neplatí extrémní stupeň nebezpečí.

Povodně, ilustrační foto

Meteorologové upřesnili výstrahu před povodněmi

Počasí

Na aktuální vzestup hladin vodních toků reagují i meteorologové. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) aktualizoval výstrahu před povodněmi, která se týká celého území republiky. V několika okresech platí nejvyšší stupeň varování.

Ilustrační fotografie.

Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem

Počasí

Část Česka zasáhne v noci na úterý silný vítr, varují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v aktuální výstraze. Platit začne v pondělí ve 22 hodin, skončí v úterý v 8 hodin ráno.

Ilustrační fotografie.

Celé Česko zasáhne dnes a v sobotu silný vítr o rychlosti až 110 km/h

Počasí

Celé Česko zasáhne dnes a v sobotu silný vítr. Na horách může v nárazech dosáhnout rychlosti až 110 kilometrů za hodinu, tedy téměř síly orkánu. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na horách se navíc mohou v sobotu tvořit závěje a sněhové jazyky.

Aktuálně se děje

10:59

Korupce v Rusku. Šojgu přijde o náměstka, soud ho poslal do vazby

Ruskem otřásá korupční aféra na nejvyšších místech. Moskevský soud ve středu poslal do vazby náměstka ministra obrany Sergeje Šojgua. Timur Ivanov byl zadržen v úterý pro podezření z braní úplatků, za což v případě odsouzení hrozí až 15 let vězení. O případu informují ruská média. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy