Profil editora - Natálie Novoměstská

Kateřina Skálová

Kateřina Skálová

redaktorka

Napište autorovi

Přečtěte si poučení o sbírání a ukládání informací, souvisejících s vaším dotazem.

Denys Šmyhal a Robert Fico

Fico touží po přátelství s Putinem. Ukrajincům vzkázal: Zabíjíte se jen navzájem. To k ničemu nevede

Svět

Ruský nezávislý deník Kommersant nezůstal bez povšimnutí, jak slovenský premiér Robert Fico vyjádřil přání, že jeho země má zájem na standardizaci vztahů po skončení rusko-ukrajinského konfliktu. Slovenský premiér tím má na mysli s Ruskem. Slováci si podle něj velmi váží obětí, které SSSR přinesl pro porážku fašismu a osvobození Československa, píše list. 

Mapa indexu aktivity klíštěte

Nebezpečná klíšťata útočí v těchto dnech na vše živé ve vysoké aktivitě

Domov

I krátký výlet do lesa může přinést nečekané hosty, kteří nám mohou způsobit potíže. Česká studie zjistila, že přibližně 44 % klíšťat je infikováno. Vzhledem k tomu, že jejich aktivita bude v nadcházejících dnech vysoká, je důležité být ostražití. Navíc bychom si měli uvědomit, že nebezpečí nehrozí jen v lesích.

Lidé ve sněhové vánici, ilustrační foto

Letní počasí se s Českem loučí. Na horách bude i sněžit

Počasí

Podle ČHMÚ se na začátku příštího týdne rozloučíme s letním počasím, protože do Česka vtrhne výrazné ochlazení. Na horách můžeme očekávat slabou vrstvu sněhu, a v polovině týdne  dokonce začne sněžit i v nižších polohách, a to i v některých nížinných oblastech.

Bernard-Henri Lévy

Lévy: Jsme ve třetí světové válce. Západ dělá stejnou chybu, jako za Hitlera

Svět

Francouzský filozof a filmař Bernard-Henri Lévy, významná osobnost ve francouzské intelektuální a politické sféře, varuje, že politici by si měli uvědomit, že svět se momentálně nachází uprostřed třetí světové války. Tato výzva zazněla v jeho nedávném rozhovoru pro web eurointegration.com.ua, kde 75letý Lévy upozornil na naléhavost situace.

přijímací zkoušky roku 2024

Co to mělo být? Zdrcení žáci jsou z přijímaček v rozpacích a na pokraji pláče

Domov

Jakoby české školství neodkázalo připravit bezproblémové zadání přijímacích zkoušek tak, aby se další rok po tom problémovém vydařil lépe. Ale je tomu tak a nebo je problém v přípravě? První kolo jednotných přijímacích zkoušek je minulostí a žáci se vyjadřují k průběhu zkoušek. Někteří z nich uvádějí, že otázky z matematiky byly obtížné a někteří se cítí unavení ze čtení dlouhých zadávacích textů.

TikTok

TikTok chce konkurovat Instagramu s jeho kopií pojmenovanou Notes

Byznys

TikTok spouští novou fotografickou aplikaci s názvem TikTok Notes, která má konkurovat Instagramu. S jeho 95 miliony denně sdílených fotografií a videí s přibližně 2,5 miliardami aktivních uživatelů měsíčně je Instagram jednou z nejvytíženějších platforem. TikTok teď chce získat svoji část z tohoto koláče. Uvádí web TechReport.

Péter Magyar (TISZA)

Orbán má nového nepřítele. Péter Magyar do ulic přivedl desítky tisíc lidí

Svět

Maďarský právník a bývalý diplomat administrativy premiéra Viktora Orbána, Péter Magyar, který v posledních týdnech vedl dva masové protesty proti Orbánově vládě, nyní zakládá politickou stranu nazvanou TISZA - Tisztelet és Szabadság Párt (Strana respektu). Tuto informaci zveřejnil ve čtvrtek na svém Facebooku.

Zimní mrazy, ilustrační foto

Počasí překvapí: V příštím týdnu bude i sněžit, varují meteorologové

Počasí

Letní teploty se ještě v Česku nechystají zabydlet, varují meteorologové. Podle jejich prognóz nás v příštím týdnu čeká příval studeného oceánského vzduchu. V nížinách se teploty budou pohybovat kolem deseti stupňů Celsia během dne. Na horách je třeba počítat s intenzivním sněžením, které se může dostat i do nižších poloh.

Modernizované stání pro služební plavidla Policie ČR v Praze bylo uvedeno do provozu

Policie ČR v Praze získala modernizované stání pro služební plavidla

Domov

Dnes v Praze na Veslařském ostrově proběhla slavnostní inaugurace modernizovaných stání služebních plavidel Policie ČR, kterou vedli náměstek ministra dopravy Václav Bernard, policejní prezident genpor. Martin Vondrášek, ředitel Ředitelství vodních cest ČR Lubomír Fojtů a primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda. Tato zařízení budou sloužit pražskému poříčnímu oddělení.

Jak se natáčel seriál Mandalorian? Virtuální produkce budoucnosti Fantasy Studios se představuje i v Praze....

Jak se natáčel seriál Mandalorian? Virtuální produkce budoucnosti se představila i v Praze

Kultura

Na právě proběhlém Comic Conu představila česká virtuální produkce s názvem Fantasy Studios svou expozici, kde si návštěvníci mohli prohlédnout a vyzkoušet, jak se natáčel například úspěšný seriál Mandalorian. Produkce se sídlem v samotném srdci Evropy, v Praze, již více než dva roky, pod původním názvem Evoke, natáčí pomocí tzv. LED stěny.  

Aktuálně se děje

22. května 2024 12:44

Litva označila plány Ruska v oblasti Baltského moře za eskalaci proti EU a NATO

Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis označil plány Ruska na úpravu hranic svých teritoriálních vod v Baltském moři za eskalaci proti Severoatlantické alianci (NATO) a Evropské unii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy