Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Škoda bude rozhodovat o expanzi do USA

Škoda Auto, a.s.
Škoda Auto, a.s.
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Berlín - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto chce v průběhu příštího roku rozhodnout o zahájení prodeje ve Spojených státech.

V rozhovoru s německým finančním deníkem Handelsblatt to řekl předseda představenstva Škoda Auto Bernhard Maier. Pro českou značku by to znamenalo návrat na severoamerický trh po více než půl století.

"V průběhu nadcházejícího roku chceme mít otázku Severní Ameriky rozhodnutou," uvedl Maier v rozhovoru, ze kterého dnes citovala agentura DPA.

Mladoboleslavská automobilka dodávala auta na severoamerický trh od konce padesátých let do začátku let šedesátých. O možném návratu na trh ve Spojených státech, který je po Číně druhým největším automobilovým trhem na světě, uvažuje Škoda coby dceřiná společnost německého koncernu Volkswagen již delší dobu.

Témata:  Škoda USA

Související

Aktuálně se děje

11. června 2025 20:20

Rusům to nestačí. Požadují za ukrajinský útok na bombardéry tvrdší odvetu

Významní ruští propagandisté z tzv. Z-blogosféry, tedy prominentní proruští blogeři působící na Telegramu, ostře kritizují ruské ministerstvo obrany kvůli nočním úderům z 6. června, které Moskva prezentovala jako odplatu za mimořádně úspěšný ukrajinský útok na strategická letiště z 1. června. Podle těchto komentátorů ale šlo pouze o „rutinní“ bombardování, které ani zdaleka neodpovídá rozsahu škod způsobených operací „Pavučina“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Evropská měna EURO, ilustrační fotografie

Analýza

Bulharsko míří do eurozóny, proč jiné státy ne? Konvergenci přitom zvládly i země mimo EU

Bulharsko se chystá vstoupit do eurozóny a od příštího roku vymění své tradiční leva za euro. Podle ekonomů jde o logické vyústění letitého měnového výboru, který pevně svázal bulharskou měnu s eurem. Přijetí eura ale není pro všechny evropské státy samozřejmostí. Zatímco Velká Británie ještě před brexitem euro odmítala a dnes Švédsko, Česko, Maďarsko a Polsko jeho zavedení odkládají, jiné státy euro používají, přestože nejsou členy EU.