Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Urážka záchranáře z thajské jeskyně? Musk to přehnal, akcie Tesly padají

ilustrační fotografie
ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

New York - Elon Musk v neděli hrubě urazil britského speleologa, který se podílel na záchraně dvanácti mladých fotbalistů a jejich trenéra z thajské jeskyně Tham Luang. Cena akcií Tesly v pondělí klesla o více než 3,5 procenta.

Muskův spor s britským jeskyňářem Vernonem Unsworthem začal minulý týden, když záchranáři odmítli plán šéfa Tesly využít k vysvobození chlapců a trenéra z jeskyně miniponorku navrženou jeho firmou SpaceX.

"Může si svou ponorku strčit tam, kde to bolí," řekl podle serveru CNN Unsworth na Muskovu adresu. Musk pak v neděli na twitteru označil Unswortha za pedofila. Později však svůj příspěvek smazal.

Muskova veřejná prohlášení podle analytiků odvádějí jeho pozornost od hlavního úkolu Tesly, kterým je výroba elektromobilů.

Tržní cena automobilky se v pondělí snížila o téměř dvě miliardy dolarů (44 miliard Kč), píše agentura Reuters.

Témata:  Elon Musk Tesla Motors akcie thajské děti uvězněné v jeskyni

Související

Aktuálně se děje

30. března 2025 20:08

Zemřel Jiří Havel, herec známý z televize i dabingu

Českou hereckou obec zasáhla smutná zpráva. Ve věku 83 let zemřel Jiří Havel, který se v poslední době potýkal s nemocí. Havel byl publiku známý z divadla, televize i dabingu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy