Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mediální skupina INCORP se stala jako první on-line publisher členem Unie vydavatelů

Mediální skupina INCORP se staly členem Unie vydavatelů
Mediální skupina INCORP se staly členem Unie vydavatelů
Foto: INCORP images

Mediální skupina INCORP vstoupila jako první zcela on-line publisher do Unie vydavatelů. V rámci této profesní organizace se tak nově zařadila po boku velkých českých mediálních domů.

Vydavatelství INCORP se stalo jedním z prvních provozovatelů on-line médií, kteří rozšířili řady Unie vydavatelů. „Inovativní krok Unie vydavatelů, kterým rozšíření členské základny o online vydavatelství rozhodně je, znamená posílení této profesní organizace. Zároveň zajistí lepší prosazování zájmů a práv všech jejich členů například ve vyjednávání s digitálními platformami,“ říká ředitel marketingu a obchodu mediální skupiny INCORP Petr Hanisch.

Mediální skupina INCORP se v rámci členství plánuje spolupodílet například na prosazování ochrany autorských práv vydavatelů podle evropské směrnice o autorském právu na digitálním trhu. Vedení vydavatelství zároveň vidí prostor pro otevření dalších aktuálních otázek týkajících se českého mediálního prostředí.

O společnosti INCORP

Mediální skupina INCORP a.s. je nezávislá společnost provozující a z vlastních zdrojů financující několik mainstreamových zpravodajských webů, například zpravodajský server EuroZprávy.cz a Globe24.cz, internetový portál zaměřující se na aktuální zpravodajství ze světa i z domova, který přináší nepřetržitě aktualizované informace s důrazem na objektivitu, rychlost a nezaujatost. 

O Unii vydavatelů

Unie vydavatelů je jediná profesní organizace vydavatelů novin, časopisů či internetového redakčního obsahu v České republice. Reprezentuje a prosazuje zájmy vydavatelů na mediálním trhu a ve vztahu ke státním orgánům a veřejné správě již 30 let. Unie vydavatelů je členem mezinárodních asociací ENPA, EMMA, FIPP, WAN IFRA a v rámci sekce kreativního a kulturního průmyslu Hospodářské komory České republiky se podílí na připomínkování vznikající nové legislativy.

Témata:  mediální skupina INCORP

Aktuálně se děje

17. října 2025 9:39

Policie prozradila nové detaily ke střelbě ve Smržovce. Naznačila, co se stalo

Policie od čtvrtečního odpoledne vyšetřuje tragickou střelbu ve Smržovce na Jablonecku, po které zůstali na místě dva mrtví lidé a jeden těžce zraněný člověk. Strážci zákona již naznačili, kdo by měl být pachatelem hrůzného činu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Jak Aliance pro cloudovou bezpečnost nastavuje standardy, které chrání vaše cloudové technologie

Jak Aliance pro cloudovou bezpečnost nastavuje standardy, které chrání vaše cloudové technologie

Když se řekne cloud, většina z nás si vybaví rychlost, flexibilitu a neomezený prostor. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, kdo vlastně přináší doporučení a osvědčené postupy, aby tento prostor nebyl „divokým západem“ digitálního světa? V době, kdy se do cloudu přesouvají i kritické služby státu a zdravotnictví, už nejde jen o pohodlí, ale i o otázku bezpečnosti a důvěry. A právě proto vznikla mezinárodní komunita odborníků – Aliance pro cloudovou bezpečnost (CSA). Jejím cílem je sjednocovat standardy a sdílet know-how napříč trhem. V článku se podíváme, co dělá a proč její práce může zajímat i vás.