reklama

Podnik zaměstnává kolem 7500 lidí. V médiích se už dříve objevily zprávy, že firma zruší asi polovinu, nebo dokonce tři čtvrtiny pracovních míst.

Tým důvěry a bezpečnosti, který je zodpovědný za zabránění šíření dezinformací a škodlivého obsahu, opustilo jen 15 procent zaměstnanců, upřesnil Roth. Podle agentury Reuters tak chtěl uklidnit uživatele a inzerenty v čase těsně před nadcházejícími volbami do amerického Kongresu.

Ty, kterých se hromadné propouštění dotklo, Twitter v pátek uvědomil e-mailem. "Dnes je váš poslední pracovní den ve společnosti," stojí ve zprávě. Podle agentury AP byla podána nejméně jedna žaloba na způsob propouštění.

Několik zaměstnanců, kteří na twitter napsali o ztrátě zaměstnání, uvedlo, že Twitter vyřadil celé jejich týmy. A to včetně jednoho zaměřeného na lidská práva a globální konflikty, dalšího kontrolujícího algoritmy Twitteru, zda nejsou zaujaté v tom, jak se zesiluje důležitost tweetů, a technického týmu, který se věnuje tomu, aby byla sociální síť přístupnější pro lidi s postižením.

Jeden zaměstnanec Twitteru sdělil AP, že po ztrátě tolika kolegů bude práce od příštího týdne mnohem obtížnější. "Rozhodně to ovlivní naši schopnost poskytovat podporu pro volby," řekl.

Šéf automobilky Tesla a nejbohatší člověk na světě minulý týden dokončil převzetí Twitteru za 44 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu Kč). Následně Musk rozpustil devítičlennou správní radu a stal se jediným ředitelem podniku.

Biden v pátek řekl, že Elon Musk koupil sociálních síť, která chrlí lži po celém světě. "V Americe už nejsou žádní editoři. Nejsou žádní editoři. Jak můžeme čekat, že děti budou schopny porozumět, co je v sázce?" uvedl americký prezident.