Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Plán převzetí Twitteru je pozastaven, Musk chce vyjasnit podíl falešných účtů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Plán převzetí internetové společnosti Twitter zhruba za 44 miliard dolarů (více než bilion Kč), které za podnik nabídl šéf americké společnosti Tesla Elon Musk, je pozastaven. Musk to dnes uvedl na svém twitterovém účtu. Chce nejprve podrobnosti k podílu falešných a spamových účtů a ujistit se, že tvoří méně než pět procent všech účtů. Akcie Twitteru se v reakci na jeho sdělení propadly zhruba o 20 procent.

"Dohoda o Twitteru byla dočasně pozastavena, dokud nebudou k dispozici podrobnosti podporující výpočet, že spamové/falešné účty skutečně představují méně než pět procent uživatelů," napsal Musk, který je nejbohatším člověkem na světě.

Na převzetí společnosti Twitter se Musk dohodl minulý měsíc. Slíbil, že podnik ozdraví, zvýší počet uživatelů a umožní větší svobodu slova. Za jednu ze svých priorit označil vymýcení automatického rozšiřování spamů.

Tento týden Musk uvedl, že transakce by v nejlepším případě mohla být dokončena za dva až tři měsíce. Převzetím společnosti Twitter by Musk získal kontrolu nad stejnojmennou sociální sítí, kterou využívají miliony uživatelů, včetně politiků.

Dohoda o převzetí firmy Twitter stanoví, že pokud některá ze stran od transakce odstoupí, musí druhé straně zaplatit jednu miliardu dolarů (zhruba 24 miliard Kč), upozornil server BBC.

Témata:  Elon Musk X (dříve Twitter)

Související

Aktuálně se děje

30. června 2025 21:27

Národní park České Švýcarsko opět hoří. Na místě zasahovalo jedenáct jednotek hasičů

V pondělí odpoledne vypukl v Národním parku České Švýcarsko požár, který zasáhl lesní plochu o rozloze téměř 8 000 metrů čtverečních. Oheň se rozšířil v oblasti mezi Mariinou vyhlídkou a chatou Tokáň, konkrétně u Rudolfova kamene. Na místě zasahovalo celkem jedenáct jednotek hasičů – sedm dobrovolných a čtyři profesionální.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.