Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Škodovce chybí čipy, omezuje proto tento týden výrobu

Škoda Auto, a.s.
Škoda Auto, a.s.
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Automobilka Škoda Auto omezuje kvůli nedostatku čipů tento týden výrobu. Odstávky se dotknou závodů v Mladé Boleslavi a Vrchlabí, v Kvasinách se naopak dál vyrábí bez omezení. Na informaci týdeníku Škodovácký odborář dnes upozornil server Novinky.cz. Kvůli nedostatku komponentů nebude od začátku února vyrábět také kolínská Toyota.

Ve škodováckém závodě MB I, kde se vyrábějí modely Octavia a Enyaq, budou od úterý do pátku jen ranní směny. "Stejně tak to bude ve svařovně MB I, kde se navíc pojede noční z pondělí na úterý a čtvrteční odpolední v omezeném režimu," uvedl týdeník. Pracovníci v lakovně MB B pak budou mít tento týden jen ranní směny v úterý, středu a čtvrtek, úterní bude navíc v omezeném režimu.

V závodě MB II, kde se vyrábějí modely Fabia, Scala a Kamiq, odpadly všechny tři dnešní směny, ve zbytku týdne bude fungovat normálně. Dnešní směny zrušili také v lakovně MB A, zbytek týdne bude v omezeném režimu.

Směny se ruší rovněž ve Vrchlabí ve dvacetisměnném režimu na montáži převodovek a obrábění. Výroba se tam zastaví ve čtvrtek v 18:00 a začne znovu v pondělí 6. února v 18:00. Na některých dalších pracovištích, například v kalírně, budou některé směny v omezeném režimu.

"Odbory KOVO pro dotčené zaměstnance opět vyjednaly náhradu ve výši 80 procent průměrné mzdy, tedy cca denní výdělek," dodal týdeník.

V kolínské automobilce Toyota je poslední směna naplánovaná na úterý. Celková doba odstávky není známá, ale měla by to být větší část úterý. Chybí komponenty do obou modelů, které momentálně v Kolíně vyrábí, a to Aygo a Yaris.

Témata:  Škoda

Související

Aktuálně se děje

4. února 2026 18:46

Jasno už má i druhý Bachelor. Vybíral si do poslední možné chvíle

Na obrazovky Novy se v únoru vrátí Survivor, ale ještě předtím došlo k vyvrcholení Bachelora. Po Martinovi Dubovickém, který reality show opustil předčasně, našel lásku i jeho bratr Míra. Na kterou z dívek ve velkolepém finále ukázal? 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Komentář

Proč je benzin stále dražší, když ropa zlevňuje? Expert vysvětluje

V červenci 2008 stála ropy Brent na světových trzích i přes 140 dolarů za barel. V průměru v tom měsíci se prodávala za zhruba 135 dolarů za barel. Benzín se přitom ve stejném měsíci prodával v Česku průměrně za 32,40 Kč/l. V lednu 2026 se ropa za prodávala průměrně za zhruba 65 dolarů za barel. Benzín však vyšel v ČR průměrně na 33 Kč/l. Cena ropy je tedy ani ne poloviční, avšak benzín přesto o zhruba 60 haléřů na litr dražší. Jak to?