Ve výrobě vozů odpadne v příštím týdnu pouze jediná směna, a to sobotní ranní směna v mladoboleslavské lakovně, předcházející noční směna z pátku na sobotu bude v omezeném režimu. S některými směnami v omezeném režimu se pak počítá v lisovnách. Ostatní provozy výroby vozů v Mladé Boleslavi a Kvasinách pojedou bez omezení, pokud se nestane něco mimořádného. V různých dalších provozech pak odpadnou ještě některé další směny.

Automobilky se potýkají s nedostatkem dílů, který započal během pandemie koronaviru. Například Škodě Auto chyběly čipy do palubní elektroniky, kvůli lednovému požáru u jednoho z dodavatelů chyběly firmy také dveřní výplně. Výpadek nastal například i u USB portů. Milion vozů se letos Škodě vyrobit nepodaří, cokoliv nad 800.000 vozů ale bude pozitivní výsledek, řekl ČTK již dříve předseda podnikové rady Jaroslav Povšík.

Škoda Auto provozuje v České republice tři výrobní závody, vyrábí ale také v Číně, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Působí na více než 100 trzích. Škoda Auto loni zákazníkům na celém světě dodala 878.200 vozů, což je o 12,6 procenta meziročně méně. Automobilka loni zvýšila nekonsolidovaný čistý zisk o 48 procent na 22,41 miliardy korun. Nekonsolidované tržby se snížily o 0,4 procenta na 422,6 miliardy.