Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

A močit na veřejnosti je v pořádku? Kristýna Leichtová rázně o kojení

Kristýna Leichtová
Kristýna Leichtová
Foto: Instagram Kristýna Leichtová

Česká herečka Kristýna Leichtová se po narození svého třetího dítěte opět otevřeně vyjádřila k tématu kojení na veřejnosti. Reagovala tak na blížící se Světový týden kojení i na přetrvávající debaty a kritiku, které se kolem této přirozené potřeby novorozenců ve společnosti objevují.

Na svých sociálních sítích odmítla mýty o tom, že by matky na veřejnosti kojily vyzývavě nebo bezohledně. Zdůraznila, že žádná žena nestojí o nežádoucí pozornost okolí a většina se v rámci možností snaží zakrýt.

Kojení je podle ní intimní akt, kterým matka reaguje na okamžitou potřebu dítěte – ať už jde o hlad, žízeň, stres či potřebu blízkosti, což jsou pocity, které malé dítě dokáže jen stěží časově i prostorově plánovat.

Leichtová v této souvislosti upozornila na dvojí metr ve společnosti. Zatímco matky pečující o své děti často čelí odsuzování, nelegální močení mužů na veřejných prostranstvích bývá mnohdy přehlíženo nebo tolerováno.

Vyjádřila proto přání, aby lidé kojící matky nešikanovali, ale naopak jim projevovali respekt za jejich péči a trpělivost.

Její vyjádření setkalo s pozitivním ohlasem jak u veřejnosti, tak u řady kolegyň z umělecké branže, které vyjádřily matkám v podobných situacích plnou podporu.

Témata:  Kristýna Leichtová

Aktuálně se děje

18. srpna 2026 20:09

Americké vrtulníky české armády se vrátí do vzduchu

Armáda se chystá na návrat amerických vrtulníků Venom a Viper do provozu. Stroje byly odstaveny po červencové nehodě, kterou nepřežila jedna armádní příslušnice. Vyšetřování tragédie mezitím pokračuje. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy