Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Anna Slováčková (†29) se dočkala: Felix Slováček a Dáda Patrasová jí splnili poslední přání

Anna Slováčková
Anna Slováčková
Foto: Instagram Anna Slováčková

Už téměř měsíc uplynul od chvíle, kdy po dlouhém boji s rakovinou zemřela zpěvačka a herečka Anička Slováčková (†29). Její rodiče, hudebník Felix Slováček (81) a herečka Dáda Patrasová (69), nyní naplnili jedno z jejích posledních přání – místo jejího posledního odpočinku se nachází v přírodě, kterou milovala.

Rodina rozptýlila Aniččin popel 30. dubna v lesích poblíž chalupy v Českém ráji, kde často trávila volný čas. „Anička chtěla rozptýlit právě tady, tak jsme to taky s Dádou udělali. Milovala to tady a tady také spočinula. Bylo to smutné a zároveň ulevující. Ono jí je teď opravdu dobře,“ svěřil se Slováček deníku Blesk.

Poslední rozloučení se konalo 15. dubna v kostele sv. Tomáše na Malé Straně. Sama Anička si přála, aby na pohřeb nepřišli lidé v černém a nenosili květiny. „Oslavte se mnou, že už je mi dobře. Já s vámi přece budu napořád,“ stálo v jejím přání, které se objevilo na parte.

Rozloučení a následné smuteční setkání proběhly v duchu jejího odkazu – s bolestí, ale i se vzpomínkami na silnou a inspirativní osobnost, která i v nejtěžších chvílích šířila optimismus a radost.

Témata:  Anna Slováčková

Související

Aktuálně se děje

30. května 2025 15:31

Dáda Patrasová bojuje. Manžel známé herečky prozradil, jak pokračuje léčba

Dagmar Patrasová se jen pomalu vyrovnává s odchodem blízkého, ačkoliv tušila, že milovaná dcera Anička už podruhé zákeřnou rakovinu neporazí. Aktuálně se známá herečka nachází v péči odborníků. Její manžel Felix Slováček to jenom kvituje. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy