Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česko si opět připomnělo Aničku Slováčkovou. Padl zajímavý řečnický dotaz

Anna Slováčková
Anna Slováčková
Foto: Instagram Anna Slováčková

Česko si v sobotu opět připomnělo inspirativní osobnost Aničky Slováčkové, která loni prohrála boj se zákeřným onemocněním. Nadaná dcera hudebníka Felixe Slováčka a herečky Dády Patrasové by během prvního víkendového dne měla 31. narozeniny. 

Na nedožité Aniččiny narozeniny upozornil například moderátor Aleš Cibulka na svém instagramovém profilu. "Aničko, slaví se vlastně tam někde narozeniny?" zeptal se řečnicky na sociální síti. 

Třeba tím inspiroval některé fanoušky, kteří klidně mohli vyrazit k pietnímu místu na jednom z pražských hřbitovů. Není to přímo místo posledního odpočinku zesnulé herečky a zpěvačky. Dcera slavných rodičů si totiž přála, aby byl její popel rozptýlen v Českém ráji, kam jezdila na milovanou chalupu. Za účasti nejbližších a přátel se tak také stalo. 

Slováček před časem připomněl, že všechna přání zesnulé dcery s manželkou Dádou Patrasovou splnili. "Chtěla být rozptýlena v Českém ráji, kde to na chalupě milovala. Učinili jsme tak. Ale nezakázala nám, aby měla hrobeček. Naštěstí," nechal se slyšet.

Anna Slováčková se narodila do umělecké rodiny saxofonisty Felixe Slováčka a herečky Dagmar Patrasové. Od dětství se věnovala hudbě, především zpěvu. Účinkovala v muzikálech, hrála v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě, zúčastnila se i jedné z řad show Tvoje tvář má známý hlas.

Česko v posledních letech dobře vědělo o jejích opakovaných problémech s rakovinou. Nejprve jí byl diagnostikován zhoubný nádor prsu. Nemoc se ale vrátila, rakovinu plic už Anička nepřekonala. Zemřela 6. dubna 2025. 

Témata:  Anna Slováčková

Aktuálně se děje

22. srpna 2026 10:07

Lilo jako z konve. Meteorologové odhalili, jak deštivé bylo počasí

Deštivé počasí v pátek a během noci na sobotu naplnilo očekávání meteorologů. Vydatně pršelo především v Čechách, kde místy spadlo až 90 milimetrů srážek za 24 hodin. Na Moravě a ve Slezsku byla situace klidnější. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy