Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Felix Slováček pomohl vysadit les na počest milované dcery Aničky

Felix Slováček
Felix Slováček
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Česko si v dubnu náležitě připomnělo Aničku Slováčkovou, protože uplynul již rok od její smrti po dlouhém boji s vážnou nemocí. Nově bude herečku a zpěvačku připomínat les v blízkosti Prahy. Na vysazení se podílel i její tatínek Felix Slováček. 

Rodina Slováčkových měla v dubnu příjemné i smutné starosti. V jeho závěru oslavila kulaté sedmdesátiny Dády Patrasové, ale už na začátku měsíce uplynul rok od smrti Aničky Slováčkové. Právě ji bude nově připomínat její vlastní les nedaleko Prahy.

Iniciativu organizací Podporuji Česko a Sázíme Česko podpořil přímo u obce Kašovice na Praze-východ hudebník Felix Slováček. "Nabídka od organizátorů mne zaujala proto, že Anička milovala přírodu, milovala pobyt v lese. Měla by z toho velkou radost," řekl saxofonista deníku Blesk.

Muž, který dlouhá léta spolupracoval s nejslavnějším českým zpěvákem Karlem Gottem, se sám chopil rýče a pomohl zasadit několik stromečků. "Je to docela fuška, ale fyzičku mám asi ještě dobrou," prohlásil. 

Anna Slováčková se narodila do umělecké rodiny saxofonisty Felixe Slováčka a herečky Dagmar Patrasové. Od dětství se věnovala hudbě, především zpěvu. Účinkovala v muzikálech, hrála v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě, zúčastnila se i jedné z řad show Tvoje tvář má známý hlas.

Česko v posledních letech dobře vědělo o jejích opakovaných problémech s rakovinou. Nejprve jí byl diagnostikován zhoubný nádor prsu. Nemoc se ale vrátila, rakovinu plic už Anička nepřekonala. Zemřela 6. dubna 2025. 

Témata:  Felix Slováček Anna Slováčková

Související

Aktuálně se děje

3. května 2026 14:09

Byznys Ornelly Koktové schytává ranu za ranou. Video napáchalo značné škody

Koktovi si pořádně zavařili kauzou s videem, které zachycuje sprosté nadávky dětem. Pustily se do nich celebrity, které zachycené chování odsoudily. Ruce pryč ale dávají i některé firmy, což bude rodinu opravdu bolet. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy