Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Blíží se výročí tragické smrti Heleny Zeťové. Svědectví z pietního místa

Helena Zeťová
Helena Zeťová
Foto: Instagram

V uplynulém měsíci se vzpomínalo na Helenu Zeťovou, od jejíž nečekané a tragické smrti uplyne v prosinci rok. Na 7. listopadu totiž připadaly její nedožité 45. narozeniny. I při této příležitosti došlo k úpravě pietního místa. 

Zeťová zemřela 20. prosince loňského roku za nešťastných okolností v Prostřední Bečvě ve Zlínském kraji. Po její smrti vzniklo spontánní pietní místo, které fanoušci v těchto dnech upravili. Upozornil na to web super.cz. 

Podle zmíněného serveru došlo k úpravě místa do fialové a modré barvy či k výměně fotografie. Rodina příznivcům, kteří se o vše postarali, poděkovala. 

Zeťovou proslavilo působení v dívčí skupině Black Milk, kde zpívala s dcerami legendárních zpěváků. Trio vydalo dvě studiová alba, stalo se také objevem roku v rámci Českého slavíka v roce 2002. V souboru se následně projevily rozpory, které vedly k rozpadu skupiny.

Všechny tři zpěvačky se následně vydaly na sólovou dráhu. V roce 2005 vyšla Zeťové první sólová deska Ready To Roll, kterou doprovodil další úspěch v rámci Slavíků, když získala titul Skokan roku. Její poslední album spatřilo světlo světa v roce 2020, kdy se na písničkách poprvé podílela i autorsky jako skladatelka. 

Témata:  Helena Zeťová

Související

Aktuálně se děje

12. června 2026 6:05

Češi vstoupili do MS ve fotbale porážkou. Krejčího gól na body nestačil

Češi v prvním zápase na letošním mistrovství světa ve fotbale sahali po bodovém zisku, proti Jižní Koreji dokonce několik minut vedli. Nakonec ale nezískali ani bod, protože reprezentaci asijské země se podařilo skóre otočit. Národní tým tak bude doufat, že vyhraje alespoň jeden ze dvou zbývajících zápasů ve skupině. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy