Nejen před sněmovními volbami, ale i po nich se některé slavné osobnosti vyjadřují k politické situaci v České republice. Jan Hrušínský je v tomto ohledu dlouhodobě aktivní, takže není divu, že okomentoval i výsledky nejnovějšího hlasování. Zároveň prozradil, co mu napsal jeden známý herecký kolega ze Slovenska.
Hrušínský začal tím, co se mu na výsledcích sněmovních voleb líbí. Potěšil ho především neúspěch komunistů. "(Exministryně Jana) Maláčová, (exministr Luboš) Zaorálek a (exprezident Miloš) Zeman po ČSSD zlikvidovali i KSČM a Stačilo. Gratuluji a raduji se," napsal na facebooku.
Gratuloval a radoval se i z toho, že Starostové a nezávislí i Piráti předčili Okamurovo hnutí SPD. Pirátům připsal divadelní principál i nejlepší volební výrok. Pak už ale v hodnocení přešel k tomu, co se mu až tak nelíbí.
"Vítězem je (Andrej) Babiš a raduje se (Vladimir) Putin," konstatoval člen slavného hereckého rodu a apeloval na občany, aby neztráceli naději. "Máme teď čtyři roky na přemýšlení - co to o nás všech vypovídá," podotkl.
Hrušínský zároveň prozradil, jak komentoval výsledky jeden z jeho známých hereckých kolegů ze Slovenska. "Před chvilkou mi napsal Milan Kňažko: 'Já jsem si myslel, že jste normální a vy jste jako my. Ahoj, Milan,'" dodal.
Kňažko přitom o politice něco ví, protože na Slovensku v ní od sametové revoluce působil. Opakovaně byl dokonce ministrem, konkrétně zahraničních věcí a kultury.
Témata: Jan Hrušínský, volby do Poslanecké sněmovny 2025, Milan Kňažko
Související
12. srpna 2025 12:21
9. června 2025 20:54
30. dubna 2025 16:04
10. března 2020 17:27
2. září 2019 14:57
26. května 2019 13:10