Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dagmar Havlová popsala, jak jí američtí lékaři zachránili nohu

Dagmar Havlová na předávání státních vyznamenání.
Dagmar Havlová na předávání státních vyznamenání.
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Dagmar Havlová už má svůj věk, takže tělo se pochopitelně občas ozve. V posledních měsících ji dost limitovaly problémy s dolními končetinami. Slavná herečka si s nimi užila své již v minulosti. Dokonce jí hrozila amputaci nohy pod kolenem. 

Dagmar Havlová jako bývalá první dáma v pondělí nechyběla na předávání státních vyznamenání u příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu, který připadá na 28. října. Na Pražský hrad přišla po svých, ačkoliv si v nedávné době prošla vážnými zdravotními problémy.

Konkrétně měla natřikrát přetrženou achilovku. "Měla jsem s achilovkama velké potíže, nemohla jsem chodit," řekla webu super.cz. Už v létě si troufla na podpatky při karlovarském filmovém festivalu. "Ale za jakou cenu. Pak to hodně bolelo," přiznala.

Slavná herečka připomněla, že si prošla během života řadou zdravotních problémů s pohybovým ústrojím. "Měla jsem hodně zlámaných nohou, hrála jsem v ortéze, hrajeme samozřejmě ve čtyřicítkách horečkách," poznamenala. 

Podpatkům se po festivalu snažila vyhýbat, na radu expertů nosila raději pohodlnější boty. "Kdysi jsem překonala i na šestkrát zlomené chodidlo, kdy mně chtěli amputovat nohu pod kolenem. Díky péči lékařů v Americe to dopadlo. A to mi řekli, že už nikdy nebudu chodit," dodala. 

Témata:  Dagmar Havlová státní vyznamenání

Související

Aktuálně se děje

18. července 2025 8:22

Svět adrenalinového sportu truchlí. Felix Baumgartner zahynul při paraglidingu

Rakouský extrémní sportovec Felix Baumgartner, jenž před necelými třinácti lety seskočil ze stratosféry, tragicky zahynul ve věku 56 let. Osudnou se mu stala čtvrteční nehoda při paraglidingu ve městě Porto Sant'Elpidio v Itálii. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy