Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jiří Adamec si připustil konec. Bohužel, už je jiná doba

Jiří Adamec s manželkou Janou
Jiří Adamec s manželkou Janou
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Jiří Adamec patřil svého času k velmi úspěšným režisérům. Pracoval především pro televizi. Už má ale svůj věk, takže nabídky na další práci již nepřicházejí. Známý filmař si proto uvědomuje, že jeho kariéra je zřejmě definitivně u konce.  

Režisérova manželka Jana Adamcová nedávno prohlásila, že její muž upadá trochu víc, než by musel. "Myslím si, že by se o sebe mohl trošičku víc starat, v tom smyslu, že by mohl víc chodit a mohl by se trošičku víc snažit," řekla deníku Aha!. 

Adamec si to nejspíš vzal k srdci a začal se víc snažit. Například se objevil na synově maturitním plese. "Všichni jsme si to moc užili a myslím, že i Jirka se cítil šťastný a pyšný. Takže jsem z toho měla moc dobrý pocit," svěřila se moderátorka pro web extra.cz. 

"Zatančili jsme si všichni kromě Jirky, který už stěží chodí. Nejkrásnější byl pro mě tanec s Dannym, naposledy jsem s ním tančila asi tak před deseti lety, to byl ten tanec o dost jiný," dodala Adamcová. 

Adamec nyní dokonce zaskočil úvahami o návratu do pracovního kolotoče. "Cítím se na to, že bych ještě mohl pracovat, ale bohužel již nastoupila nová generace. Nás čeká jen odpočinek," posteskl si pro deník Blesk. 

Filmař alespoň zavzpomínal na počiny z minulosti, přičemž konstatoval, že nejvíc pyšný je na Sanitku. Rád byl ale i za režírování zábavných televizních pořadů. "Diváky to bavilo, nás to těšilo, moc rád jsem dělal ať už Novoty, Trampoty, nebo Dobroty. Dnes už podobné věci z televize nadobro zmizely," dodal. 

Témata:  Jiří Adamec

Související

Aktuálně se děje

14. června 2025 10:04

Fotbalová Slavia i policie žádá fanoušky o pomoc. Kustod Milan Český je nezvěstný

Fanoušci především fotbalové Slavie by měli zbystřet. Klub v pátek vydal prosbu veřejnosti, aby pomohla při pátrání po sedmapadesátiletém kustodovi Milanu Českém. Ten měl podle policie nechat doma dopis na rozloučenou a následně se po něm slehla zem.

Zdroj: David Holub

Další zprávy