Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Poslední rozloučení s Petrem Dopitou (†77). Dcera naznačila, jaké bude

Petr Dopita
Petr Dopita
Foto: Národní divadlo moravskoslezské (NDM)

Českou muzikálovou scénu během minulého týdne zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 77 let zemřel zpěvák Petr Dopita, který se proslavil především jako jeden z představitelů Draculy. Mnozí kolegové na Dopitu vzpomínali. Není proto divu, že se chystá poslední rozloučení.

Dcera Anna odhalila, že se rodina již pustila do příprav posledního rozloučení, ale termín a místo zatím nejsou stanoveny. "Chceme to naplánovat tak, aby se to tátovi líbilo," řekla webu extra.cz. Představu má poměrně jasnou.

"Bude to prostě rozloučení, kam budou moci přijít říci sbohem ti, kteří tátu měli rádi. Půjde spíš o mejdan. Zazpívají tam jeho kamarádi. Budeme se aspoň snažit, aby tam ta možnost byla, protože hudba ho ve všech možných formách provázela opravdu celý život," popsala.

Jasno je už o tom, kde Dopita po smutečním obřadu spočine. "Po rozloučení ho vrátíme do Olomouce, kde se narodil. Tam si přál být, tak mu to splníme," dodala dcera.

Dopita začal se zpěvem v pěveckém sboru v Olomouci, kde se narodil. Profesní dráhu začal jako sólista Orchestru Gustava Broma, předtím zvítězil v několika talentových soutěží. Jako zpěvák působil v Polsku a Německu, účinkoval například v hudebně-satirickém divadle Teyatr v Poznani. 

V Česku byl od roku 1993 do angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, kde ztvárnil přes dvě desítky operních, operetních i muzikálových rolí. Průlom v jeho kariéře nastal v roce 1996, kdy získal titulní roli v muzikálu Dracula z pera hudebního skladatele Karla Svobody. 

Dopita měl i jednu zajímavou kratochvíli, ve které dosáhl světové úrovně. Úspěšně se totiž věnoval hře na kanadskou pilu, přičemž zaznamenal množství úspěchů v Česku i za hranicemi. 

Témata:  Petr Dopita úmrtí

Související

Aktuálně se děje

28. února 2026 18:01

Trump hájil útok na Teherán sebeobranou. Írán ale neohrožoval USA, tvrdí rozvědka

Americký prezident Donald Trump ve svém prvním vyjádření k sobotním vojenským úderům proti Íránu prohlásil, že Teherán vyvíjí rakety, které by „brzy mohly zasáhnout americkou vlast“. Toto tvrzení, které zaznělo ve videu na sociálních sítích i během úterního projevu o stavu Unie, však podle zdrojů stanice CNN není podloženo aktuálními poznatky amerických zpravodajských služeb.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy