Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tomáš Klus a jeho velký obrat. Jde o osudové Slavíky

Tomáš a Tamara Klusovi
Tomáš a Tamara Klusovi
Foto: Instagram

Velký obrat učinil Tomáš Klus před letošním vyhlášením vítězů ankety Český slavík. Poprvé po více než deseti letech totiž opět usiluje o triumf, kterého jednou dosáhl ještě v éře jinak téměř neporazitelného Karla Gotta. 

Český slavík je pravidelná anketa popularity hvězd českého hudebního nebe. Vyhlášení vítězů letošního ročníku proběhne 29. listopadu v pražském Fóru Karlín, přímý přenos odvysílá Nova. Večer budou moderovat Aleš Háma a Ondřej Sokol. Obhájci vítězství v hlavních kategoriích jsou Ewa Farna a Marek Ztracený. Tomu druhému bude po letech bojkotu konkurovat Tomáš Klus.

Potvrdil to ve čtvrtek na sociální síti ve vzkazu fanouškům. "Pozítří končí slavičí hlasování. A vy mi píšete, jestli je pravda, že jsem zase zpátky v ptačí říši. Tak ano, jsem. Poněvadž už je pustili z klece. Budu rád za vaše hlasy, zlaté klasy děda Vševěda, co ví, jakou kdo má cenu. Nikdy vám to nezapomenu. Co jsem to chtěl?" napsal na facebooku. 

Jak informoval web iDnes.cz, populární písničkář se vrací poprvé od roku 2013, kdy se z ankety odhlásil kvůli vyřazení rappera Řezníka z hlasování. Pořadatele tehdy obvinil z amorálního jednání a své příznivce vyzval, ať radši pošlou peníze na charitu. 

"Myšlenku ankety popularity nadále považuji za skvělou, ale musí ji začít brát vážně i lidi, co na Slavíky chodí," prohlásil tenkrát Klus, jemuž se přitom v rámci ankety podařilo něco, co bylo v podstatě nemožné.

Klus totiž Českého slavíka v roce 2012 vyhrál, a to v době, kdy ještě aktivně vystupoval slavný Karel Gott. Mistra za desítky let existence ankety porazili jen Waldemar Matuška, Miro Žbirka, Peter Nagy, Dalibor Janda, Paľo Habera a Daniel Hůlka. 

Témata:  Tomáš Klus Český slavík

Související

Aktuálně se děje

14. listopadu 2024 20:42

Jak řešit krizi počasí? Vítězství Trumpa ukázalo na smutný triumf

Vítězství Donalda Trumpa představuje triumf politiky „bunkru na konci světa“, což je špatnou zprávou pro globální životní prostředí. Tento přístup vychází z myšlenky, že v době klimatických katastrof, vymírání přírody a narůstající nerovnosti je pro bohaté nejlepší šancí na přežití vybudování osobního útočiště, kde se mohou chránit před zoufalými masami. Jedná se o přežití těch nejbohatších, varuje server The Guardian.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy