Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Začínal, když profese neexistovala. Leoš Mareš popsal, jak se stal moderátorem

Leoš Mareš
Leoš Mareš
Foto: FTV Prima

Leoš Mareš je okolnostmi donucen začít novou éru v rádiu, protože přišel o dlouholetého parťáka. S Patrikem Hezuckým ale netvořil moderátorskou dvojici od začátku. Jak jeden z našich nejslavnějších moderátorů vzpomíná na své začátky? 

V Marešově profesním životě nastal na konci loňského roku smutný, avšak zlomový okamžik. V prosinci totiž po více než čtvrtstoletí skončila jeho spolupráce s Patrikem Hezuckým, který podlehl vážnému onemocnění. Málokdo už přitom ví, jak rodák ze středočeského Berouna vlastně začínal.

Mareš to nedávno připomněl ve vysílání Českého rozhlasu, přičemž podotkl, že moderátorská profese se v Česku tehdy teprve ustanovovala. "Ta profese nebyla, neexistovala, jak to dneska známe. Takže já jsem mohl mluvit maximálně v nějaké tělocvičně. Tam, kde byl mikrofon prostě," popsal.

Hvězda Evropy 2 přiznala, že ji mluvení lákalo. "Byl jsem v Německu v hasičské zbrojnici na výměnném pobytu a tam měli mikrofon. Byl jsem na nějakém tanečním táboře v létě. To jsem snad nikdy nikde neříkal," sdělil známý moderátor.

"Měli tam zapojený mikrofon u nákladního auta, přitahovalo mě to jak lucerna můru. Že mi ho dají a najednou se něco stane, to kouzlo, že vlastně dostaneš ten Arabelin prsten a všichni budou poslouchat, co budeš říkat," zavzpomínal. 

Témata:  Leoš Mareš

Související

Aktuálně se děje

26. června 2026 17:08

Michal David zrušil vystoupení na slovenském festivalu. Pořadatelé údajně nedodrželi podmínky

Zpěvák Michal David zrušil své plánované sobotní vystoupení na slovenském festivalu Rock pod Kameňom v Belej nad Cirochou. Podle oficiálního vyjádření jeho týmu na sociálních sítích bylo důvodem kompletního odřeknutí koncertu nedodržení smluvních podmínek ze strany pořadatele, přičemž David měl na akci vystoupit společně se skupinou Kvatro v sobotu 27. června 2026.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy