Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zdeněk Barták vzpomíná na Miroslava Vaice (†78). Co mu vzalo život?

Zdeněk Barták
Zdeněk Barták
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Česko zasáhla v úvodu probíhajícího týdne další smutná zpráva. Ve věku 78 let zemřel scénárista Miroslav Vaic, který se podílel na úspěšných filmech i seriálech. Nyní vychází najevo, že Vaicovi se stala osudnou vážná nemoc. 

O úmrtí Vaice, který stál například za filmy Kamarád do deště či Byl jednou jeden polda a podílel se i na televizním seriálu Policie Modrava, informoval režisér Jaroslav Soukup, častý spolupracovník zesnulého. Nebyl ale jedinou známou osobností, která reagovala na smutnou zprávu.

"Je mi to moc líto. Mirek byl prima chlap a velký kamarád. Měl smysl pro humor, byl vtipný, bude tady chybět," řekl skladatel Zdeněk Barták deníku Aha!, který informoval, že scenárista v sobotu podlehl rakovině. Bojoval s ní tři roky. 

Klatovský rodák byl filmovým a televizním scénáristou a autorem rozhlasových her. Po maturitě na průmyslovce v Plzni a absolvování vojenské služby vystudoval scénáristiku a dramaturgii na FAMU.

Vaic následně působil šestnáct let jako scénárista a dramaturg Filmového studia Barrandov. Po sametové revoluci se několik let živil jako novinář. Jeho nejčastějším spolupracovníkem v oboru kinematografie byl Jaroslav Soukup. 

Vaic byl ženatý, měl dvě děti, syna Martina a dceru Julii. Byl také dvojnásobným dědečkem a dvojnásobným pradědečkem. 

Témata:  Miroslav Vaic úmrtí

Související

Aktuálně se děje

17. června 2025 13:06

Tajemství ohledně smrti Karla Heřmánka (†76). O tomhle se nemá moc mluvit

Každým dnem se blíží letní prázdniny, v jejichž závěru uplyne rok od nečekané smrti Karla Heřmánka, který si k překvapení blízkých i kamarádů sám vzal život. Zaskočil i hereckého kolegu Zdeňka Maryšku. Ten nyní prozradil něco, co asi neměl. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy