Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zemřel zpěvák David Roach (†59) z Junkyard. Letos mu diagnostikovali rakovinu

David Roach (uprostřed) se členy Junkyard.
David Roach (uprostřed) se členy Junkyard.
Foto: Facebook Junkyard

Americkou rockovou scénou otřásla smutná zpráva. Ve věku 59 let zemřel zpěvák David Roach, frontman oblíbené kapely Junkyard. V posledních měsících života se potýkal se zákeřnou rakovinou. 

"S velkým zármutkem oznamujeme odchod Davida Roache. David po statečném boji s rakovinou zemřel v noci doma v láskyplném objetí manželky," uvedla kapela Junkyard v neděli na instagramovém profilu.

Kolegové označili zpěváka za nadaného umělce a skladatele a především otce, manžela a bratra. "V myšlenkách jsme s celou rodinou Roachových a všemi, kteří ho milovali," dodali hudebníci. 

Roach pocházel z Texasu, ale kapela Junkyard, jejímž frontmanem byl, se dala dohromady v roce 1987 v kalifornském Los Angeles. Formace během první éry fungování nahrála tři alba, v roce 1992 se rozpadla. Hudebníci se znovu dali dohromady v roce 1999, od té doby pravidelně koncertovali a v roce 2017 vydali další studiové album.

Bohužel, letos v březnu přišla špatná zpráva o zdravotním stavu frontmana. Vyšlo totiž najevo, že Roach bojuje s karcinomem, který zasáhl jeho hlavu a krk. 

Témata:  David Roach úmrtí

Aktuálně se děje

27. listopadu 2025 17:59

Otřes v ODS: Kuba na předsedu kandidovat nebude, ze strany odchází

Výrazná postava Občanské demokratické strany a jihočeský hejtman Martin Kuba se po dvaadvaceti letech rozhodl ukončit své členství ve straně a oznámil záměr založit nový politický subjekt. O svém překvapivém kroku informoval veřejnost prostřednictvím svého facebookového účtu. Toto oznámení přichází v době spekulací o jeho možné kandidatuře na předsedu ODS.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy