Ádil Abdal Mahdí

Americká armáda, ilustrační fotografie

Irák už toho má dost. Vyžene americké vojáky? Prý si dělají, co chtějí

Irácký premiér Ádil Abdal Mahdí vyzval amerického ministra zahraničí Mikea Pompea, aby do Iráku poslal delegaci, která bude mít za úkol připravit plán stažení amerických vojáků ze země. Mluvčí amerického ministerstva zahraničí ale řekla, že žádná americká delegace vyslaná do Iráku nebude pověřená jednat o stažení vojáků, protože jsou v Iráku oprávněně.

Irák

Protesty v Iráku se mění v masakr. Sto mrtvých, tisíce zraněných

Svět

V Bagdádu se dnes po zrušení dvoudenního zákazu nočního vycházení znovu demonstrovalo. Bezpečností síly do lidí střílely ostrými náboji a nasadily slzný plyn. Zákaz vycházení stále platí ve městech Násiríja a Díváníja na jihu země, kde se ale navzdory tomu také demonstrovalo. Zemřelo nejméně devět osob, z toho osm v metropoli a na jejím předměstí, a 39 lidí bylo raněno, napsala agentura AP s odvoláním na zdravotnické a bezpečnostní zdroje.

Aktuálně se děje

14. ledna 2026 13:21

Ovčáček může získat novou pozici. Navrhli ho poslanci od Babiše

Jiří Ovčáček byl jako tiskový mluvčí po dlouhá léta věrným spolupracovníkem bývalého prezidenta Miloše Zemana. Po konci jeho druhého funkčního období se i on stáhl z politiky. Nyní to ale vypadá, že by mu vládní hnutí ANO premiéra Andreje Babiše mohla zařídit novou exponovanou funkci. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační foto

Tragédie: 2 muži otráveni v garáži, jeden z nich zemřel

Obec Velešice na Klatovsku zasáhlo v úterý dopoledne velké neštěstí. V garáži rodinného domu byli krátce před jedenáctou hodinou nalezeni dva muži v bezvědomí. Přivolaní záchranáři, hasiči i policisté okamžitě zahájili boj o jejich životy, který však v jednom případě skončil tragicky. Staršímu z dvojice, přibližně pětašedesátiletému muži, již zdravotníci přes veškerou snahu nedokázali pomoci a lékař musel konstatovat smrt.