Články k tématu: Andrej Babiš

Babiš by šel znovu do koalice s ČSSD. Tváří se, že jediné, co v té vládě bylo dobré, byl on, zlobil se Zaorálek

19.10. 22:16

Praha - V předvolebním souboji lídrů hnutí ANO a ČSSD Andreje Babiše a Lubomíra Zaorálka v televizi Nova se dosavadní koaliční partneři proti sobě ostře vymezili. Vzájemně se napadali, kdo má máslo na hlavě například v otázce nízkých mezd či boje s korupcí. Zatímco Babiš připustil, že si další…

Ve Francii se píše o českých volbách: Babiš se může stát trnem v oku EU

19.10. 16:45

Paříž/Praha - Sněmovní volby v ČR neunikly pozornosti ani ve Francii. Server atlantico.fr dnes uvedl, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš, kterého francouzská média označují za populistického miliardáře, by se mohl stát novým trnem v oku Evropské unie.

Vydírá Václav Moravec Babiše? Novinář poukázal na závažné skutečnosti

19.10. 16:27

Praha – Velkou pozornost médií i politiků napříč stranami vyvolal spor kolem závěrečných politických debat na České televizi a televizi Nova. politický analytik a komentátor Erik Best ve svém pravidelném komentáři tvrdí, že moderátor ČT Václav Moravec vydírá šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

reklama

Nova dnes večer může odvysílat duel Babiše a Zaorálka, stížnost Pirátů soud smetl ze stolu

19.10. 14:01

Praha - Městský soud v Praze zamítl žalobu Pirátů, TV Nova tak dnes večer může odvysílat předvolební duel lídrů ČSSD Lubomíra Zaorálka a ANO Andreje Babiše.

Slovenské deníky varují před Babišem, upozornily na možnou koncentraci moci

19.10. 13:56

Bratislava - Volby v Česku jsou jedním z hlavních témat slovenských médií. Například list Sme dnes napsal, že koncentrace moci v rukou Andreje Babiše spolu s antisystémovostí hnutí ANO, jehož Babiš není předsedou, ale majitelem, by se dotýkaly samotné existence české demokracie.

České volby můžou vyhrát lidé šířící strach před Evropou, píše německý deník

19.10. 12:25

Berlín - Německý magazínu Zeit dnes v narážce Andreje Babiše a jeho hnutí ANO napsal, že parlamentní volby v Česku mohou vyhrát lidé, kteří šíří strach před otevřenou Evropou.

Zpěvák David Koller spustil web o zločinech komunismu. Nevybíravě kritizuje i Zemana či Babiše

Aktualizovali jsme 18.10.2017, 22:16, 18.10. 14:21

Praha – Známý hudebník David Koller spustil web, který je zaměřený především na žáky a studenty a který poukazuje na zločiny komunismu. Jeho název odkazuje na devadesát milionů mrtvých, které po sobě komunismus po celém světě zanechal. Zároveň také kritizuje některé současné politiky, včetně…

Na alkoholu závislý Zeman a populista Babiš. Bavorský deník přinesl nelichotivý obraz dění v Česku

Aktualizovali jsme 18.10.2017, 22:16, 11.10. 12:33

Mnichov - Bavorský deník Mittelbayerische Zeitung se dnes v jednom ze svých článků věnuje české politice. Šéfa hnutí ANO Andreje Babiše přirovnává k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. List píše také o Miloši Zemanovi.

Svět upírá zrak ke střední Evropě, Ohrozí české volby stabilitu EU?

18.10. 14:13

New York/Praha - Americká média v těchto dnes pozorně sledují vývoj situace ve střední Evropě. Například list The New York Times (NYT) napsal, že nadcházející parlamentní volby v Česku vedle politického vývoje v Polsku a Maďarsku mohou přispět k dalšímu rozklížení evropské jednoty.

České volby? Zahraniční magazín překládá možný výsledek, jenž nepotěší Brusel

18.10. 13:22

Praha/Brusel - Jak se blíží české parlamentní volby, i na stránkách zahraničních deníků se začíná debatovat o jejich výsledku. V centru jejich zájmu je nepřekvapivě Andrej Babiš, jenž je považován za vítěze voleb. Podle magazínu Politico vítězství euroskeptického Babiše pravděpodobně posune ČR na…

Politici už spřádají plány na neděli. Co budou dělat po volbách?

18.10. 11:20

Praha - V pátek a sobotu proběhnou v Česku volby do Sněmovny. Neděle sice podle lídrů nejsilnějších stran už bude ve znamení politických jednání, čas na rodinu si ale najdou.

Babiš je nebezpečný populista? Deník Huffington Post má obavy z českých voleb

18.10. 11:14

Berlín - O nadcházejících volbách v ČR píše také německá verze serveru Huffington Post. V České republice se může podle něj k moci dostat populista, který má s americkým prezidentem Donaldem Trumpem společného víc, než by bylo milé.

O Babišovi píší až v Americe. Bude české volby sledovat celý svět?

Aktualizovali jsme 17.10.2017, 22:08, 17.10. 18:37

Washington - Česká republika zřejmě v nadcházejících parlamentních volbách zaznamená euroskeptický obrat, přestože téma Evropské unie se v kampani sotva objevilo. Napsal to dnes v komentáři americký zpravodajský server Politico.

Nadace Petra Kellnera odmítá Babišova slova, že investice do školy není charita

17.10. 15:24

Praha - Rodinná nadace Petra Kellnera a jeho manželky Renáty se ohradila proti slovům Andreje Babiše v časopisu Forbes, Šéf hnutí ANO řekl, že Kellner si udělal školu, ze které pro sebe čerpá dobré absolventy.

Babiš je český Trump? Populista odvádí zemi od demokracie, tvrdí americký politolog

17.10. 10:19

Praha - Střední Evropa měla být velkým důkazem toho, že demokracie vítězí. Pražské kavárny nabízí útulnou atmosféru, na kterou obvykle narazíte v západních zemích, město je plné nadějných lidí ve slušivém a stylovém oblečení. Skutečná evropská metropole, která si však zachovává svůj osobitý ráz.…

Kalousek napadl Babiše: Moralizuje nám tady komunistický fízl a kriminálník

Aktualizovali jsme 16.10.2017, 22:19, 16.10. 20:02

Praha - Opoziční TOP 09 považuje současní spory mezi ČSSD a hnutím ANO o těžbě lithia za předvolební hysterii. Podobně to vnímá také ODS.

Blíží se czexit? Evropa s obavami sleduje české volby a vzestup antibruselských nálad

Aktualizovali jsme 16.10.2017, 22:18, 16.10. 10:52

Praha/Brusel – Jestliže někdo tvrdí, že o české volby není ve světě zájem, pak se nejspíš mýlí. Evropští lídři pozorně sledují, jak se situace příští týden vyvine. V zahraničí si nejvíce všímají kontroverzní postavy možného premiéra Andreje Babiše, ale i vzestup anti-migračních nálad a volání po…

LIthium je další kšeft ČSSD. Sobotka by už v politice neměl být, spustil Babiš

16.10. 19:12

Praha - Lithium je další kšeft sociální demokracie. Dnes to při jednání Poslanecké sněmovny prohlásil šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

USA by se měly zajímat o české volby, píše zahraniční magazín. Důvodem je Babiš a jeho kostlivci ve skříni

16.10. 08:12

NÁZOR - Andrej Babiš je považován za favorita voleb. Jeho stoupající hvězdy a kontroverzní pověsti si začínají všímat už i zahraniční média. Jedním z nich je i respektovaný magazín Foreign Policy. Jeho novinářka, Emily Tarkinová, která se ČR zabývá dlouhodobě, předkládá důvody, proč by si i…

Zemanovy výroky o Krymu? Babiš, Okamura a Farský se střetli v debatě

15.10. 13:21

Praha - Evropa podle předsedy hnutí ANO Andreje Babiše potřebuje pro řešení krize v Sýrii amerického prezidenta Donalda Trumpa i ruského prezidenta Vladimira Putina, sama není schopna problém řešit. Stejné je to podle něj se vztahy mezi Ukrajinou a Ruskem.

Zaorálek se zmenil ve Forresta Gumpa? Ve spotu ČSSD varuje před Babišovou podvodnou koblihou

15.10. 09:39

Praha - Praha – Sociální demokraté, stejně jako ostatní strany, finišují svou kampaň. V nově zveřejněném videu se volební lídr ČSSD ostře vymezil vůči šéfovi hnití ANO Andreji Babišovi. Varuje před jeho koblihami.

Kontroverzní magnát, který nechce euro a uprchlíky. O Babiše se zajímá slavný deník

Aktualizovali jsme 14.10.2017, 23:08, 14.10. 09:57

Londýn - Anglický mezinárodní deník The Financial Times se na svém serveru věnuje blížícím se volbám v České republice. Informuje především o postavě šéfa hnutí ANO Andreje Babiše jakožto možného budoucího premiéra.

Babiš se barví do ruda? Putin je agresor, který ohrožuje naši bezpečnost, varuje Schwarzenberg

14.10. 11:34

Praha – Šéf hnutí ANO Andrej Babiš považuje protiruské sankce za neúčinné. V rozhovoru pro Hospodářské noviny také zpochybnil efekt takzvaných minských dohod o řešení rusko-ukrajinského konfliktu. To se ale vůbec nelíbí čestnému předsedovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi.

Ruská propaganda se snaží ovlivnit volby v ČR? Kalousek ukazuje na Zemana a Babiše

13.10. 17:03

Praha - Do české předvolební kampaně se podle Miroslava Kalouska promítá i činnost ruské rozvědky a její propagandy. Vláda vzešlá z blížících se voleb by podle předsedy TOP 09 měla v povolebním období jasně stanovit termín přistoupení k evropské měně.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html